“Ducati” braucējs Horhe Lorenco vienojies ar “Honda” komandu par pievienošanos tai uz 2019. gada sezonu, liekot punktu savai neveiksmīgajai divu sezonu sadarbībai ar “Ducati”.

Vakardien “Honda” paziņoja, ka sadarbība ar tās ilggadējo braucēju Dani Pedrosa netiks turpināta, paverot durvis Lorenco pārejai uz komandu, ar ko četras reizes pēdējo piecu sezonu laikā titula laurus plūcis viņa nākamais komandas biedrs Marks Markess. Lai gan līguma detaļas vēl nav publicētas, tiek ziņots, ka tas, visticamāk, noslēgts uz divām sezonām par četriem miljoniem EUR gadā.

Pats Horhe Lorenco atzinis, ka viņa uzvara pagājušajā nedēļā notikušajā Itālijas GP nākusi pa vēlu, lai saglābtu attiecības ar “Ducati”, kur spāņu braucējs pēdējā laikā nereti palicis komandas biedra Andrea Doviciozo ēnā. Pirms vietas atbrīvošanās “Repsol Honda” vienībā Lorenco apsvēra iespēju pārcelties uz “Yamaha” satelītkomandu.

Tikmēr Lorenco šī brīža komanda “Ducati” nav vilcinājusies ar aizvietotāja atrašanu. Itāļu vienība nākamgad izmantos divus itāļu braucējus – Andrea Doviciozo jau pagarinājis savu līgumu, bet par viņa komandas biedru kļūs Danilo Petruči, kurš šobrīd pārstāv “Ducati” satelītkomandu “Alma Pramac”, kā sastāvā pirmajos sešos posmos vienu reizi kāpis uz goda pjedestāla un kopvērtējumā ieņem sesto pozīciju.

Arī Petruči panācis vienošanos uz diviem gadiem. Par vienu no viņa galvenajiem konkurentiem uz vietu “Ducati” rūpnīcas komandā tika uzskatīts komandas biedrs Džeks Millers, kurš komandu nemainīs, bet Petruči vietu ieņems Moto2 čempionāta līderis Frančesko Bagnaija.

Horhe Lorenco ar “Honda” startēja jau 2005. gadā, kad debitēja 250cc klasē (tagad Moto2), kur sezonu noslēdza piektajā vietā, piekāpjoties citiem “Honda” braucējiem – Dani Pedrosam un Andrea Doviciozo.

Tostarp viens no šī gada MotoGP debitantiem malaizietis Hafizs Siahrins ir vienojies arī līguma pagarināšanu ar Tech3 komandu, kas nākamajā sezonā no “Yamaha” motociklu izmantošanas pāries uz KTM aktuālās sezonas motociklu izmantošanu. Malaizietis, kuru atbalsta “Petronas” kompānija, pagarinājis līgumu uz vienu sezonu. Šogad Siahrins sešos posmos četras reizes ir spējis gūt punktus un ir vadošais debitants.