Rītdienas Katalonijas GP izcīņu MotoGP klasē no pirmās rindas uzsāks Horhe Lorenco, kurš pārspēja savu tautieti Marku Markesu, kamēr no trešās vietas startēs otrs “Ducati” braucējs Andrea Doviciozo. Tostarps Valentīno Rosi uzrādīja septīto apļa laiku.

Pēc diviem kritieniem jau treniņos, tehniskām ķibelēm ar elektroniku un problēmām ar agresīvā braukšanas stila piekopšanu, šoreiz aiz svītras palika čempionāta līderis un tas nozīmē, ka viņam pirmo reizi šogad nācās startēt pirmajā kvalifikācijas kārtā un cīnīties par divām vietām uz iekļūšanu pirmajās četrās starta rindās. Markess to veiksmīgi paveica un kopā ar viņu Top12 iekļuva arī japānis Takagi Nakagami no “LCR Honda” komandas.

FOTO> MotoGP Katalonijas GP: fotoreportāža no boksu celiņa

Pēc pirmā lidojošā apļa izšķirošajā kvalifikācijā labāko laiku uzrādīja Lorhe Lorenco, kurš uzreiz devās boksos, savukārt visi pārējie palika trasē un veica vēl vienu apli, kas ļāva Markam Markesam un Valentīno Rosi pārspēt Lorenco rezultātu. Lorenco mēģināja veikt divu boksu apmeklējumu un trīs trases izbraucienu stratēģiju kvalifikācijā, tomēr “Ducati” komanda nebija gatava tam un tas pamatīgi saniknoja spāni, kurš nākamgad startēs “Honda” komandā.

Otrajā mēģinājumā vairāki braucēji uzlaboja savu rezultātu, taču to spēja izdarīt arī Horhe Lorenco, atkal atgriežoties tabulas galvgalī un ar 0,066s pārsvaru pār Marku Markesu, kamēr Doviciozo bija trešais. Pedējā lidojošajā aplī neviens vairs savu rezultātu neuzlaboja, bet kritienu piedzīvoja Kels Kračlovs.

Katalonijas GP – kvalifikācijas rezultāti