Foto: Scuderia Ferrari

Francijas Grand Prix starts otrajā un trešajā pozīcijā startējušajiem Valteri Botasam un Sebastianam Fetelam neizvērtās kā cerēts. Abi nesadalīja trasi un piedzīvoja sadursmi. Lai gan par vainīgu tika atzīts Fetels, saņemot 5 sekunžu sodu, “Ferrari” braucējs stāsta, ka viņam neesot bijis, kur palikt, kamēr Nikijs Lauda ir pretējās domās – vācieša sods neesot bijis pietiekams.

Man bija pārāk labs starts, līdz ar to man vairs nebija kur palikt. Tā bija mana kļūda. Centos bremzēt laicīgi, , tomēr nebija ne vietas, ne saķeres, un abas “Mercedes” mašīnas man atradās cieši priekšā un blakus. Valteri centās atgūt savu pozīciju, tomēr tā rezultātā man nebija kur palikt un mēs sadūrāmies,” stāsta Sebastians Fetels. “Mums bija labs ātrums. Centos izlauzties atpakaļ vadošajās pozīcijās, tomēr tā rezultātā nodeldēju riepas. Grūti teikt, vai varējām uzvarēt. Atšķirīga riepu izvēle radīja ātruma atšķirības, tomēr domāju, ka vismaz pacīnīties ar “Mercedes” noteikti varējām.

Tikmēr “Mercedes” nometnē noskaņojums nebija diez ko pozitīvs. Trīskārtējais pasaules čempions Nikijs Lauda nav mierā ar tiesnešu lēmumu. “Varējām tikt pie dubultuzvaras. Nesaprotu, kādēļ Fetelam tika piešķirts tikai piecu sekunžu sods. Tas bija pārāk maigs. 5 sekundes nav nekas. Viņš iznīcināja sacīkstes gan sev, gan Botasam.

“F1LV

Otrās vietas ieguvējs Makss Verstapens lieliski izmantoja priekšā notikušo sadursmi, lai uzlabotu savas pozīcijas. Pats Verstapens sezonas sākumā no mediju un citu braucēju puses tika asi kritizēts par saviem biežajiem incidentiem, ko šoreiz pārvērta jokā: “Nākamreiz, kad redzēsiet Sebu, pasakiet viņam, lai maina savu braukšanas stilu. Nopietni, tas nav pieņemami. Man šos vārdus teica sezonas sākumā, domāju, ka tagad tos vērts uzklausīt viņam. Protams, viņš neko vairs nevar darīt. Atliek vien iet uz priekšu un braukt tālāk. tas ir mans padoms visiem šai zālē sēdošajiem,” Verstapens noteica preses konferences laikā.