Pirms šonedēļ gaidāmā Vācijas Grand Prix pēdējo sezonu vadošā F1 komanda “Mercedes” oficiāli apstiprinājusi, ka līgums ar tās spožāko zvaigzni Luisu Hamiltonu pagarināts uz vēl divām sezonām.

Lai gan Luisa Hamiltona līguma pagarināšana tika uzskatīta par formalitāti, tomēr abu pušu paraksti tika gaidīti jau vairākus mēnešus, kas radīja spekulācijas par britu braucēja iespējamo darba vietas maiņu, vai pat karjeras beigšanu.

Pats Hamiltons norādījis, ka viņam ne mirkli nebija šaubu par sadarbības turpināšanu ar “Mercedes” komandu, kurai viņš pievienojās 2013. gadā, aizstājot Mihaelu Šūmaheru. Šai laikā Hamiltons kļuvis par čempionu 2014., 2015. un 2017. gadā, bet 2016. gadā palīdzēja komandai izcīnīt konstruktoru kausu, braucēju ieskaitē piekāpjoties savam komandas biedram Niko Rosbergam.

“F1LV

Līguma pagarināšana bija formalitāte jau kopš ziemas, kad kopā ar Toto Volfu pārrunājām. Ir patīkami beidzot uzlikt savu parakstu un turpināt iesākto darbu. Esmu bijis daļa no “Mercedes” vienības jau 20 gadus un nekad tajā neesmu juties vēl patīkamāk kā tagad.

Esam uz viena viļņa gan trasē, gan ārpus tās, tādēļ ceru, ka nākotnē turpināsim uzvarēt un vēl vairāk spodrināsim mūsu trīs punktu zvaigzni. Esmu pārliecināts, ka “Mercedes” ir īstā vieta, kur atrasties tuvākajos gados.

“Mercedes” vēl nav paziņojusi, kurš kļūs par Luisa Hamiltona komandas biedru, tomēr sagaidāms, ka arī Valteri Botass ar savu pārliecinošo sniegumu šosezon ir nopelnījis līgumu nākamajam gadam.

Luiss Hamiltons Formula 1 čempionātā ienāca 2007. gadā ar “McLaren” komandu, kur pavadīja sešas sezonas un izcīnīja vienu čempiona titulu. Šai laikā “McLaren” izmantoja “Mercedes” dzinējus.