Līdz ar Luisa Hamiltona jauno līgumu ar “Mercedes” sakustējies braucēju tirgus ne tikai vadošajās komandās, bet arī vidus ešalonā. Lielākā daļa runu vēl ir baumu līmenī, tomēr nav dūmu bez uguns.

Pēc līguma pagarināšanas Luiss Hamiltons atklājis, ka viena no konkurentu vienībām centusies pārvilināt britu braucēju savā paspārnē. Vaicāts, vai tā bijusi “Ferrari” Hamiltons atbildēja: “Jūs varat izdarīt kādus pieņēmumus vien vēlaties.” Ņemot vērā “Red Bull” ilggadējo uzticību savai sistēmai un pārējo vienību problēmām nodrošināt Hamiltonu ar konkurētspējīgu mašīnu un lielu līgumu, maz ticams, ka tā bija kāda cita vienība. Hamiltons gan norādījis, ka nav meklējis alternatīvas un līgums tikpat kā bijis kabatā jau pēc Monako GP, atlika tikai vienoties par nelielām detaļām.

Pastiprinājušās runas, ka “Williams” braucējs Lenss Strols nākamsezon varētu pievienoties “Force India” vienībai. Bagātais kanādietis šosezon nav spējis sevi pilnībā apliecināt (4 punkti; 17. vieta kopvērtējumā), tomēr pats ir atzinis, ka, iespējams, savu nākotni pēc šīs sezonas vairs nesaistīs ar Klēras Viljamsas vadīto komandu. Šāda pāreja palīdzētu Strolam tikt pie konkurētspējīgākas mašīnas, kamēr viņa ģimenes ienestais finansiālais atbalsts palīdzētu “Force India” izglābties no jau gadiem briestošā bankrota.

“F1LV

Pārsteidzoši apgalvojumi publicēti Šveices laikrakstā “Blick”, minot Kimi Raikonenu kā potenciālo kandidātu uz vietu “Sauber” komandā nākamajā sezonā. Ja tā notiks, Raikonens būs veicis rokādi ar “Ferrari” noraudzīto Šarlu Leklerku. 2001. gadā Raikonens savu karjeru uzsāka tieši “Sauber” sastāvā, kas šogad piedzīvojusi ievērojamu progresu. Ja šīs baumas piepildīsies, “Sauber” savai attīstībai beidzot spēs izmantot pieredzējuša braucēja redzējumu, kamēr Raikonens varēs vēl kādu laiku izbaudīt F1 sacensību gaisotni vienībā, kas pēdējos posmos arvien biežāk pārspēj “McLaren”. Pirms pāris nedēļām Raikonena vārds vēl tika minēts šīs komandas potenciālo 2019. gada braucēju sarakstā.