Divkārtējais FIA pasaules rallijkrosa čempions Peters Solbergs septembrī notiekošajās sacensībās Latvijā, iespējams, nebūs vienīgais savas ģimenes pārstāvis uz starta, jo debiju augstākajā līmenī plāno piedzīvot viņa dēls Olivers.

16 gadus vecais Olivers Solbergs jau vairākkārt sevi ir pierādījis kā ļoti prasmīgu braucēju gan rallijkrosā, kur šosezon atrodas RallyX Nordic kopvērtējuma vadībā, gan rallijā, kur ar Latvijas licenci startē “Sports Racing Technologies” sastāvā, cīnoties par Latvijas čempiona titulu LRČ3 klasē.

Domāju, ka izmēģināsim startēt Latvijas posmā. Esmu izmēģinājis šo trasi un tās ir patiešām aizraujoša. pieteikšos un ceru, ka man atļaus startēt,” stāsta Olivers. “Necīnos par čempiona titulu, vienkārši vēlos izmēģināt savus spēkus. Vēl nevaru pateikt, vai startēšu Eiropas vai Pasaules čempionāta ieskaitē.”

Jaunāko Solbergu uz starta, iespējams, redzēsim arī sezonas pēdējā posmā Keiptaunā, Dienvidāfrikā, jo uz turieni dosies, lai piedalītos pēc tam gaidāmajā “Monster Energy Gymkhana Grid” pasākumā.

Tas būtu jautri. Vaicāju, vai manu mašīnu būtu iespējams nogādāt galamērķī mazliet ātrāk, lai es varētu piedalīties pasaules čempionātā. Olivers Ēriksons līdzīgi rīkojās pērn un viņam klājās samērā labi. Ziemeļeiropas čempionātā cīnāmies ļoti cieši ar viņu, tādēļ vēlos izmēģināt šādu iespēju. Tur ir daudz grants un mašīna tur jutīsies lieliski.

Runājot par nākotnes perspektīvām, Olivers Solbergs plāno nākamgad aizvadīt pilnu sezonu Eiropas čempionātā. “Šobrīd vecuma dēļ man ir ierobežotas iespējas startēt rallijā. Ātruma uzturēšanas un pieredzes krāšanas ziņā Eiropas čempionāts ar “Citroen” būtu lielisks, kur arī varētu pielāgot savu braukšanu nedaudz mierīgāku. Tas būtu jautri un vienlaikus noderīgi, lai trenētos priekš rallija.

Pagājušajā nedēļā notikušajos testos Olivers Solbergs izmēģināja mātes brālēna Lukasa Valfridsona “Renault Clio Supercar”, tomēr testus noslēdza priekšlaicīgi elektronikas problēmu dēļ, bet nedēļas nogalē ar tēva “Citroen Xsara WRC” laboja “Norges Raeste Bakkelop” kalnā braukšanas sacensību rekordu.