Šodien slimnīcā Cīrihē mūžībā devies viens no pēdējo gadu spilgtākajiem F1 personāžiem Serhio Markione, kurš pēdējos gadus darbojās kā “Ferrari” prezidents.

Markione uz slimnīcu devās, lai veiktu pleca operāciju, tomēr īsi pēc tās viņa stāvoklis strauji pasliktinājās, ko, visticamāk, izraisījis audzējs plaušās. Markione ieslīga komā un no tās vairs nepamodās.

Pavisam nesen “Ferrari” jau izplatīja paziņojumu, ka Markione veselības problēmu dēļ vairs neatgriezīsies savā amatā un nozīmēja Markiones amata pēctečus Džonu Elkmanu un Luisu Kamileri.

Markione par “Ferrari” prezidentu kļuva 2014. gada septembrī, amatā nomainot Luku di Montezemolo. Neraugoties uz “Fiat-Chrysler” koncerna vadīšanu, Markione aktīvi iesaistījās “Ferrari” F1 komandas atdzimšanas procesā, jau pirmajos darba mēnešos tās vadītāju Marko Matiači aizstājot ar ekscentrisko Mauricio Arivabeni, kā arī lika pamatus “Alfa Romeo” un “Sauber” sadarbībai, ar kā palīdzību pārejai uz “Ferrari” tiek gatavots Šarls Leklerks.

Tiek ziņots, ka tieši Markiones stratēģiskā domāšana palīdzējusi nodibināt aliansi ar “Mercedes”, bet F1 stratēģiskās grupas sapulcēs itālis allaž bijis ļoti tiešs un skaidrs par to, kāda virzība čempionātam būtu jāuzņem.

Itālijā dzimušais Markione izglītību ieguva Kanādā, kur saņēma grādus filozofijas un tieslietu studijās. Pirms pievienošanās “Fiat” 2003. gadā, Markione strādāja vairākās ar tieslietām un menedžmentu saistītās nozarēs.