Trīskārtējais Formula 1 čempions un viena no spilgtākajām motorsporta personībām Nikijs Lauda šobrīd atrodas slimnīcā savā dzimtajā pilsētā Vīnē, Austrijā.

Lauda pārcietis ļoti spēcīgu gripu, kā rezultātā nav devies uz pēdējām divām F1 sacīkstēm Vācijā un Ungārijā. 69 gadus vecais bijušais sportists un uzņēmējs pirmos saslimšanas simptomus izrādīja atvaļinājuma laikā Ibizā, Spānijā, kad Laudu piemeklēja drudzis un hronisks klepus.

Lauda uz 12 dienām tika ievietots intensīvās aprūpes nodaļā, tomēr nu viņa stāvoklis ir uzlabojies un austrietis turpina rehabilitāciju slimnīcā. Tiek ziņots, ka ārstēšanas laikā neparedzētas komplikācijas, kas varētu ietekmēt sirds un nieru darbību nav novērotas.

“F1LV

Kā zināms, 2005. gadā Laudam bija nepieciešams nieru transplants, ko viņš saņēma no savas draudzenes (tagad sievas) Brigitas, lai gan pazina viņu ļoti īsu laiku un norādīja, ka mainītās lomās nepieteiktos par donoru. Transplantu gadījumos pacientiem ir paaugstināts komplikāciju risks gripas rezultātā novājinātas imūnsistēmas dēļ.

Kāds Laudas draugs medijiem pavēstījis, ka ārsti vēlās, lai viņš samazinātu savu pienākumu sarakstu un vairāk laika veltītu atpūtai. Pacientam gan ir citāds dzīves redzējums un jau nākamnedēļ Lauda plāno pamest slimnīcu, bet mēneša beigās doties uz Spa trasi, kur risināsies Beļģijas Grand Prix izcīņa.

Savas karjeras laikā autosportā Nikijs Lauda 3 reizes izcīnīja pasaules čempiona titulu, kā arī bija viens no galvenajiem politiskajiem spēkiem braucēju drošības uzlabošanā, it īpaši pēc savas smagās avārijas 1976. gada Vācijas GP laikā. Laudas karjera un cīņa ar britu sportistu Džeimsu Hantu atainota Holivudas filmā “Rush”.