Divkārtējam F1 čempionam jau tuvāko pāris nedēļu laikā jāpieņem lēmums, vai 2019. gadā piedalīties Amerikā populārajā IndyCar čempionātā, vai turpināt karjeru F1.

“Andretti Racing” komandas vadītājs Maikls Andreti, ar kura atbalstu Alonso pērn debitēja Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstēs, devis spāņu braucējam laiku līdz augusta vidum, lai pieņemtu lēmumu pirms tiek nokavētas braucēju tirgus ‘karstākās preces’.

Esam sasnieguši kritisko fāzi. Šīs vai nākamās nedēļas laikā jāsakārto visas lietas,” stāsta Maikls Andreti, norādot, ka nākamais posms 19. augustā jau ir pa vēlu, lai diskutētu par vietu komandā uz pilnu sezonu.

“F1LV

Šobrīd daudz lietu ‘karājas gaisā’. Mums vēl daudz kas jāpaveic. Protams, vēlētos, lai Alonso pievienojas mūsu komandai, jo ar viņu bija patīkami strādāt. Indianapolisas 500 jūdžu brauciens bija jautrs, un es domāju, ka šo jautrību mēs spētu noturēt visa gada garumā. Fernando ir jaukākais puisis, kādu ir iespējams satikt. Viņš ir jāiepazīst arī ārpus kameru redzeloka. Komanda viņam ļoti palīdzēja, tādēļ domāju, ka pārejas gadījumā, viņs te būtu konkurētspējīgs jau no pirmā posma.

Andreti arī uzsvēris, Fernando Alonso pāreja radītu milzīgu popularitātes bumu, līdzīgi kā tas tika novērots 1993. gada sezonā, kad savā debijas sezonā iepriekšējā gada F1 čempions Naidžels Mansels izcīnīja titulu, triumfējot jau savā pirmajā startā. Tieši 1990-tajos gados IndyCar popularitāte Amerikā strauji pieauga.

Andreti neizslēdz iespēju Alonso piesaistīt tikai uz Indianapolisas 500 jūdžu braucienu līdzīgi, kā tas notika pirms gada, tomēr pats braucējs atzinis, ka šobrīd jautājums ir par pilnu sezonu, vai nestartēšanu nevienā posmā.

Lielas neskaidrības šobrīd valda arī Alonso pārstāvētajā “McLaren” F1 komandā par braucēju sastāvu nākamajai sezonai. Sākotnēji uzrunātie Kimi Raikonens un Daniels Rikjardo, visticamāk, uz “McLaren” nedosies, līdz ar to par vienu no galvenajiem kandidātiem tiek uzskatīts Alonso tautietis Karloss Saincs. Tāpat nav skaidrības par Alonso komandas biedra Stofela Vandūrna vietu, ko varētu ieņemt Formula 2 zvaigzne Lando Noriss.