Foto: McLaren F1

1979. gada F1 čempions Džodijs Šekters ir pārliecināts, ka F1 līdzjutēji ir pārvērtējuši Fernando Alonso patiesās spējas un uzskata, ka viņa raksturs ir galvenais šķērslis titulu izcīnīšanā.

Daudzviet Alonso vārds pieminēts starp visu laiku labākajiem braucējiem, tomēr Šekteram ir savs viedoklis. “Vēlos paskatīties, cik titulus katrs ir ieguvis. Var vērtēt cilvēkus pēc neveiksmēm, vai mašīnām, kas nav konkurētspējīgas. Es uzskatu, ka cilvēki viņu pārvērtē. Viena no viņa problēmām ir tā, ka viņam izdodas sadusmot visas savas komandas un cilvēkus sev apkārt. Tas nav veids, kā uzvarēt čempionātus. Ar komandu ir cieši jāstrādā, jo esi tuvu tās līdera lomai,” norāda Šekters.

Dienvidāfrikānis tāpat kā Fernando Alonso un Mihaels Šūmahers daļu karjeras pavadīja “Ferrari” sastāvā. Vaicāts par salīdzinājumu starp abiem braucējiem, 68 gadus vecais Šekters norādīja, ka abi ir atšķirīga kalibra braucējiem, norādot, ka Šūmahers ir visu laiku labākais braucējs.

“F1LV

Tikmēr Felipe Masa, kurš savas karjeras laikā paguva kļūt gan par Mihaela Šūmahera, gan Fernando Alonso komandas biedru abus vērtēja vienlīdz augstu, tomēr atzina, ka Alonso mēdza sašķelt komandu divās daļās un būtu sasniedzis daudz vairāk bez šādiem ‘trikiem’.