Formula 1 menedžmenta vadītājs Ross Brauns norādījis, ka uz 2021. gadu plānotās jaudas agregātu noteikumu izmaiņas spēkā varētu stāties vēlāk kā sākotnēji iecerēts.

Pēdējā gada laikā aktīvi strādāts pie tā, lai padarītu F1 dzinēju ražošanu ievērojami lētāku un piesaistītu jaunus ražotājus, piemēram, “Porsche”, “Aston Martin” un “Cosworth”. Tā kā neviens no viņiem nav apstiprinājis savu ienākšanu čempionātā, esošie ražotāji norāda, ka izmaiņas, kas būtu jāveic dizainējot jauno dzinēju, izmaksātu ievērojami vairāk nekā tiktu ietaupīts, līdz ar to bez jaunu ražotāju iesaistes šī ideja neesot efektīva.

Mēs cenšamies izveidot un izmēģināt tehniskos noteikumus, kas būtu piemēroti jaunu ražotāju iesaistei, vienlaikus saglabājot esošos čempionāta jaudas agregātu piegādātājus. Uzskatu, ka mums tikai jāpārskata īstais laiks šīm izmaiņām. Varbūt 2021. gads nav īstais laiks un plāni jāatliek līdz brīdim, kad čempionātā vēlēsies ienākt ‘jaunas asinis’.” Brauns arī norādījis, ka ir vairāki citi risinājumi, kā radīt izmaiņas dzinēju jautājumā, par piemēriem minot testu ilgumu, sezonai pieejamā komponenšu skaita izmaiņas, kā arī dažādu specifikāciju standartizāciju.

Runājot par citiem jautājumiem, Ross Brauns atzīst, ka no 2021. gada plānotas izmaiņas arī šasiju tehniskajos noteikumos un tēriņu ierobežojumi, kas iesākumā varētu būt samērā ‘maigi’ un pamazām pieņemt vēlamo formu līdz lielo izmaiņu gadam. Par vienu no veidiem, kā to panākt Brauns uzskata transmisijas, vārpstu, diferenciāļu standartizāciju. Brauns paredz, ka vadošās komandas ar šādu soli varētu ietaupīt līdz pat 10 miljoniem USD.