“Force India” komandai var nākties šo sezonu turpināt no nulles – burtiskā nozīmē. Pastāv ļoti liela iespējamība, ka komanda piedalīsies šonedēļ notiekošajā Beļģijas GP izcīņā, tomēr jaunā licence nozīmētu, ka tai jāatvadās no visiem šogad izcīnītajiem konstruktoru kausa punktiem.

Pēdējos gadus “Force India” kalpojusi par latiņu pārējām vidus ešalona vienībām, pēdējās divas sezonas konstruktoru kausā noslēdzot 4. vietā. Šogad finansiālie apgrūtinājumi likuši par sevi manīt un vienība atkāpusies uz sesto pozīciju ar 59 punktiem šī gada pirmajos 12 posmos.

No tiem gan var nākties šķirties. Lai gan sākotnēji tika plānots, ka Lorenss Strols ar savu komandu pārpirks pilnīgi visu “Force India” vienību, tomēr, kad pāreja kreditoru dēļ iekavējās, Kanādā dzimušais miljardieris Lorenss Strols iegādājās vienīgi komandas aktīvus. Bez komandas nosaukuma un licences komanda drīkst piedalīties šonedēļ gaidāmajā Beļģijas GP, tomēr tā tiktu uzskatīta par jaunu komandu, kuras sasniegumi nesummētos ar “Force India” paveikto.

“F1LV

Nosaukuma pārpirkšanu bloķēja 3 F1 komandas – “Renault”, “McLaren” un “Williams”, kuras šādā veidā var nodrošināt sev lielāku daļu no čempionāta ienākumiem nekā tad, ja konkurentu īpašnieku pāreja risinātos bez precedentiem.

Vismaz šajā nedēļas nogalē izmaiņas braucēju sastāvos netiks veiktas, tomēr paredzēts, ka jau Itālijas GP Lorensa Strola dēls Lenss dosies uz sava tēva īpašumā esošo komandu, kuras jaunais nosaukums vēl nav zināms. Viņa vietu “Williams” varētu ieņemt vienības rezerves braucējs Roberts Kubica. Šo izmaiņu rezultātā netiek izslēgta Estebana Okona pāreja uz “McLaren” komandu Stofela Vandūrna vietā.

Zināms, ka pēc šīs nedēļas notikumiem komandu jau ir pametis tās līdzšinējais vadītājs Bobs Fernlijs. Viņa pienākumus šajā nedēļas nogalē pildīs vienības izpilddirektors Otmars Žafnauers.

Komandas ilggadējais braucējs Serhio Peress gan saglabā mieru un sarunās ar medijiem norādījis, ka paredz komandai ierastu nedēļas nogali un noliedzis iespējamību, ka rozi krāsotās mašīnas varētu netikt pielaistas startam. Meksikānis uzsvēris, ka pēdējā mēneša notikumi novirzījuši domas no sacīkstēm, tomēr cer, ka Beļģijā tas nekļūs par šķērsli. Lai gan Peresa vieta komandā šķiet samērā droša, tiek ziņots, ka “Haas” komanda uzsākusi pārrunas ar Peresu par iespējamo sadarbību jau no nākamās sezonas.