Izmaiņas savas komandas sastāvā pirms Francijas posma veikusi “GC Kompetition” vienība. No tās atbrīvots Žeroms Grosē-Žanīns, kurš šogad kāpa uz pjedestāla Zviedrijas posmā Holjesā. Viņa vietā komanda pastiprinājusies ar Liamu Dorānu.

“GCK” vienība aizvada savu pirmo sezonu FIA pasaules rallijkrosa čempionātā. Ar “Prodrive” palīdzību radīto “Renault Megane RS RX” šogad pilotē komandas īpašnieks Žerlēns Šišeri un līdz šim otrā braucēja lomu pildīja Grosē-Žanīns. Abi braucēji kopvērtējumā atrodas nedaudz aiz Jāņa Baumaņa – Grosē-Žanīns ar 47 punktiem ieņem 11. pozīciju, bet Šišerī ar 36 punktiem atrodas divas pozīcijas zemāk.

Neraugoties uz nebeidzamu darbu vairāku gadu garumā, ko esmu veltījis, lai sagatavotu sevi startam pasaules rallijkrosa čempionāta līmenim, varu informēt, ka pie pašreizējiem apstākļiem nevarēšu piedalīties sezonas atlikušajos posmos. Nevēlos uzskaitīt problēmas, ar kurām braucējs saskaras, startējot privātajā vienībā. Tā vietā vēlos atzīt, ka jūtos ļoti neveiksmīgs un dusmīgs, ka nevarēšu apliecināt sevi, kā to darīju jau no pirmā posma Barselonā. Man jāpieņem fakti un situācija, kas liks punktu manai sezonai pasaules čempionātā,” savā paziņojumā pavēstījis 34 gadus vecais Grosē-Žanīns.

Par 2015. un 2016. gada Eiropas rallijkrosa vicečempiona Grosē-Žanīna aizvietotāju kļūs brits Liams Dorāns. Britu sportists ar labiem panākumiem startēja Eiropas čempionātā, kad tas vēl bija elites čempionāts, izcīnot trīs uzvaras. Pasaules čempionātā 31 gadu vecais Dorāns pēdējoreiz startēja 2016. gadā. Britu sportists guvis labus panākumus arī ekstrēmo sporta veidu pasākumā X games.

Autosportā Liams Dorāns ir iemantojis ‘sliktā puiša’ reputāciju. 2014. gadā Lielbritānijas motorsporta asociācija viņam piesprieda diskvalifikāciju uz pieciem posmiem par nepiedienīgu uzvedību pret trases darbiniekiem, kad Eiropas čempionāta sacensībās Lidenhilā aizdegās viņa tēva “Ford RS 200”. No savas pēdējās komandas “JRM Racing” Dorāns tika atbrīvots pirms sacensībām Kanādā, kur pamanījās dzērumā iesaistīties kautiņā. Incidenta rezultātā Dorānam uz 2017. gada sezonu tika atņemta sacīkšu licence.

Esmu sajūsmā par iespēju atgriezties pasaules rallijkrosa čempionātā ar “GCK”. Šī ir lieliska izdevība. Nevaru izteikt vārdos, cik priecīgs esmu par izdevību sēsties pie stūres. mašīnā jūtos pārliecināts par sevi, turklāt Lojīka ir viena no manām mīļākajām trasēm. Ceru, ka spēsim uzrādīt labus rezultātus,” stāsta Dorāns.

Liama Dorāna tēvs Pets savulaik profesionāli nodarbojās ar rallijkrosu, bet šobrīd ir Lidenhilas trases īpašnieks. Tieši Lidenhilā meklējami rallijkrosa pirmsākumi, tomēr šogad Lielbritānijas posma rīkošanai tā tika nomainīta ar jaunizveidoto trasi Silverstounā.