Kevins Magnusens atklāti izrādījis savu nepatiku pret “McLaren” braucēju Fernando Alonso pēc abu nesaprašanās trasē, kas kā vienam, tā otram laupīja izredzes iekļūt labāko desmit braucēju vidū.

VIDEO: Alonso un Magnusens nesadala trasi Itālijas GP otrajā kvalifikācijas kārtā

Uzreiz pēc incidenta Magnusens norādīja: “Nevēlos spekulēt, kādēļ viņš veica šādu manevru. Manuprāt, tas bija muļķīgs un nevajadzīgs. Viņš domāja, ka tiks pie perfekta aizvēja un apdzīs mani. Nezinu, cik sekundes desmitdaļas tas ļāva viņam iegūt. Tas ir tiešām efektīvs veids, kā uzlabot rezultātu. Tomēr es neļaušu viņam tādā veidā mani apdzīt un upurēt savu apli. Nekādā gadījumā! Saprotu, ka viņš sevi uzskata par dievu, bet tā nav.

“F1LV

Iesildīšanās aplī mēs bijām kādu sešu vai astoņu mašīnu grupiņā. ‘Ascari’ līkuma izejā Fernando sildīja savas bremzes un bija ļoti lēns. Biju ātrāks, tādēļ pabraucu viņam garām. Tad, nezinu kāpēc, viņam vajadzēja paātrināties un pietuvoties man, tā vietā, lai izveidotu starpu, kā to darīja pārējie braucēji.

Protams, viņam bija perfekta iespēja tikt ‘pavilktam’. Viņš domāja, ka var mani apdzīt pirmajā līkumā, kamēr es turējos pretim. Pēc kvalifikācijas viņš pienāca un smējās man sejā. Tas ir nekaunīgi. Nevaru sagaidīt, kad viņš pametīs F1.

Sacīkšu tiesneši izvērtēja incidentu starp abiem braucējiem, tomēr pieņēma lēmumu sodus nepiešķirt, jo situācijā neesot bijis izteikti redzams, kuram braucējam jāuzņemas vaina par notikušo.

Savs redzējums ir divkārtējam pasaules čempionam Alonso: “Magnusens vēlējās cīkstēties pirmajā līkumā. Mēs visi braucām iesildīšanās apli, līdz “Haas” formula patraucās garām un uzsāka apli visām pārējām formulām pa vidu. Līdz ar to apli uzsākām kopā, bet, sasniedzot pirmo pagriezienu, sabojājām viens otra apļus.

Ir dažādu klašu braucēji, un ir “Haas” puiši, kuriem ir trešā vai ceturtā ātrākā mašīna, bet viņi izstājas otrajā kārtā. Es paveicu savu mērķi ar iekļūšanu otrajā kārtā. Man tas neko daudz nemaina, bet viņiem gan. Tomēr tas viss ir ļoti jautri.