Foto: Honda Racing F1

Pie negaidītas uzvaras FIA Formula 2 čempionātā ticis “Honda” jauno braucēju programmas pārstāvis Tadasuke Makino, ar atšķirīgu taktiku pārspējot konkurentus pirmajā braucienā. Tikmēr otrajā braucienā uzvaru izcīnīja kopvērtējuma līderis Džordžs Rasels.

Rasels un Serhio Sette Kamara nodrošināja iespēju startēt no pirmās rindas pirmajā braucienā, tomēr brazīlietim radās problēmas un viņš boksos devās jau iesildīšanās apļa beigās. Rasels radušās priekšrocības nespēja izmantot. Vadībā iekārtojās Artems Markelovs, bet Alekss Albons pakāpās uz otro vietu.  No 14. pozīcijas startējušais Tadasuke Makino kopā ar “MP Motorsport” pārstāvjiem Ralfu Bošungu un Dorianu Bokolači nolēma piekopt atšķirīgu taktiku un sacīkstes sākt ar cietāko riepu sastāvu. Japāņu braucējam tas atmaksājās ar uzviju. Jau piektā apļa beigās viņš nonāca sacensību vadībā, konkurentus apsteidzot pat vietās, kur to ierasti nav iespējams paveikt. Pēc pārējo līderu boksu apmeklējuma, Makino bija iekrājis pietiekamu pārsvaru, lai, veicot savu pitstopu dažus apļus pirms finiša, atgrieztos trasē priekšā visiem un izcīnītu uzvaru. Rasels atguva trešo vietu uz boksu apmeklējuma rēķina, taču zaudēja to Albonam vēlreiz un drīz jau uzsāka aizraujošu cīņu ar aizmugurē esošo Lando Norisu. “McLaren” sistēmas zelta puisēnam Raselu apsteigt neizdevās un sacīkstes viņš noslēdza 6. vietā arī aiz Latifi.

Mašīnas neatbilstība tehniskajiem noteikumiem lika no 8. vietas un pole position otrajam braucienam atvadīties Antonio Fuoko. Pirmo starta rindu ieņēma Ralfs Bošungs un Serhio Sette Kamara, tomēr abi veica ļoti vāju startu un pirmo apli vadībā noslēdza Nikolā Latifi, aiz sevis atstājot Džordžu Raselu un Artemu Markelovu. Gandrīz ticis garām Latifi, Rasels pieļāva kļūdu starta finiša taisnes beigās, ļaujot kanādietim atgūt pozīciju, kamēr Markelovs izmantoja izdevību, lai pakāptos uz otro vietu. Pāris apļus vēlāk krievu sportists pārņēma sacīkšu vadību, tomēr pie uzvaras nespēja tikt, jo kļūda bremzēšanā lika atkāpties uz otro pozīciju aiz Rasela, kuram uzvara bija īpaši salda, jo abi tuvākie sekotāji čempionāta kopvērtējumā aizvadīja vāju braucienu – Lando Noriss palika sestais, bet Alekss Albons tehnisku ķibeļu dēļ izstājās.

“F1LV

Līdz sezonas izskaņai atlikuši vairs tikai divi posmi Sočos un Jasmarīnā. Kopvērtējuma līderis Rasels guvis 219 punktus, bet viņam seko Noriss (197), Albons (176), Markelovs (158), de Vrīss (154) un Sette Kamara (144). Makino ar 45 punktiem pēc šī posma pakāpies uz 12. pozīciju.

Formula 2 Itālijas posma sacensību rezultāti