Luisam Hamiltonam izdevās ‘nozagt’ uzvaru “Ferrari” pilotiem Itālijas GP izcīņā, kas šajā nedēļas nogalē risinājās leģendārajā Moncas trasē. Kamēr Hamiltons ir palielinājis parsvaru čempionāta kopvērtējumā, otrais Moncā finišēja Kimi Raikonens, bet trešais palika Valteri Botass. Tikmēr Sebastians Fetels, pēc sadursmes ar Hamiltonu pirmajā aplī, palika ceturtajā pozīcijā.

Hamiltons un Fetels sadūrās otrajā ’S’ veida bremzētājā, cīņā par tobrīd otro pozīciju un zaudētājs pēc šīs sadursmes bija Fetels, kurš zaudēja pozīcijas, taču turpināja cīņu. Līderpozīciju sacīkstē uzņēmās Kimi Raikonens, tomēr izskaņā nespēja noturēt aiz sevis Luisu Hamiltonu, kurš izcīnīja savu piekto uzvaru Moncā, atkārtojot Mihaela Šūmahera panākumu.

Pēc sacīkstes restarta savstarpējā cīņā iesaistījās arī Hamiltons ar Raikonenu un soms izrādījās pārāks. “Ferrari” otrais pilots devās boksos 20 aplī, bet “Mercedes” nolēma izmantot citu taktiku un Hamiltonu iesauca tikai 28 aplī, kas gan nedeva rezultātu – Raikonens saglabāja pozīciju.

“F1LV

Izmantojot Raikonena vairāk nodilušās riepas 45.aplī Hamiltons beidzot izmantoja DRS sistēmu, lai tiktu garām Raikonenam un izcīnītu uzvaru.

Aizmugurē Valteri Botass mēģināja līdzīgu manevru pret Maksu Verstapenu, taču “Red Bull“ pilots atklāti bloķēja Botasu un izstūma viņu no trases, par ko saņema 5s sodu.

Aiz vadošo komandu pilotiem sestajā vietā finišēja Romēns Grožāns no “Haas”, kamēr aiz viņa palika abi “Racing Point Force India” piloti, kas ļauj komandai jau nākamajā posmā Konstruktoru kausā mēģināt tikt garām arī “Toro Rosso” vienībai.

Itālijas GP – Monca – Sacīkste