Foto: Prema Racing

Leģendārā vācu autosportista Mihaela Šūmahera dēls Miks turpina sezonas vidū uzsākto dominanci Eiropas F3 čempionātā. Aizvadītajā nedēļas nogalē “Red Bull” trasē 19 gadus vecais Šūmahers uzvarēja divos braucienos, bet nedēļas nogali noslēdza ar otro vietu aiz komandas biedra Roberta Švarcmana.

Pirmais brauciens risinājās slapjā trasē. Šūmahers sacīkstes uzsāka no pole position un pirmajā aplī izturēja Švarcmana ofensīvu, bet turpinājumā pārliecinoši nosargāja pārsvaru vienas sekundes robežās. Lielisku braucienu aizvadīja “Hitech” pārstāvis Alekss Palou. Startā spānis pakāpās no 13. uz 6. vietu, trešajā aplī apsteidza igauni Juri Vipu. Tiesneši lēma, ka startā Ferdinands Habsburgs apsteidzis Vipu ārpus trases robežām, tādēļ viņam sava pozīcija bija jāatdod. Igaunis gan tobrīd jau atradās arī aiz Armstronga un Palou, līdz ar to austriešu karaliskās ģimenes pārstāvis pazaudēja trīs pozīcijas. Vēlāk gan viņam divas no tām izdevās atgūt, tomēr nolietotas riepas lika trīs apļus pirms finiša vēlreiz piekāpties Armstrongam, kuru Palou bija paguvis apsteigt sacīkšu vidus posmā. Līdzšinējais kopvērtējuma līderis Daniels Tiktums palika astotajā vietā.

Pirmā brauciena rezultāti

“F1LV

Otrā brauciena startā “Prema” armāde nosargāja savas pozīcijas – Šūmahers izbrauca pirmo līkumu kā līderis, viņam sekoja Armstrongs un Švarcmans. Sacīkšu laikā divas reizes trasē devās drošības mašīna. Pirmoreiz jau sacīkšu pirmajā aplī pēc Andresa un Fernandesa kontakta, bet tās izskaņā pēc Artjoma Petrova un Aleksa Palou sadursmes. Ar to gan drāma nebeidzās – priekšpēdējā aplī cīņas vadošo desmitniekā noslēdzās ar Tiktuma, Fenestraza un Daruvalas sadursmi, liekot visiem trim jauniešiem izstāties. Šie notikumi vadošo trio neietekmēja un Šūmahers izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas. Jāpiebilst, ka desmito vietu un vienu punktu ieguva vienīgā čempionātā startējošā dāma – Sofija Florša.

Otrā brauciena rezultāti

Šūmahers nodrošināja pole position arī pēdējam braucienam, tomēr tajā labāks starts padevās viņa pēdējo posmu galvenajam konkurentam Robertam Švarcmanam. Abi uz mirkli pat saskārās, tomēr bez tālejošām sekām un šādā secībā arī sasniedza finišu. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Džonatans Aberdeins, pēdējos apļos aizsargājot savu pozīciju no Tiktuma uzbrukumiem. Neveiksmīgs starts liedza igaunim Vipam cerēt uz labu rezultātu par spīti ceturtajai starta pozīcijai. Viņam gan izdevās sarīkot lielisku šovu brauciena izskaņā, pēdējā aplī cīņā par astoto pozīciju apsteidzot savu tautieti Ralfu Āronu.

Trešā brauciena rezultāti

Šīs sezonas Eiropas F3 kalendārā atlicis vairs tikai viens posms, kas no 12. līdz 14. oktobrim risināsies Hokenheimas trasē. Lieliskā nedēļas nogale padarījusi Šūmaheru par galveno favorītu uz titulu. Šūmahers šosezon guvis 329 punktus. Matemātiskas izredzes uz titulu saglabā Tiktums (280 punkti) un Armstrongs (260 punkti). Juri Vips ar 242 punktiem ieņem ceturto vietu. Viņam seko Švarcmans (241 punkts) un Ārons (219.5 punkti). Tikmēr Šūmahera, Ārona, Švarcmana, Armstronga un Žou pārstāvētā “Prema” komanda nodrošinājusi uzvaru komandu ieskaitē astoto gadu pēc kārtas.

Čempionāta kopvērtējums