“Circuit of the Americas” trasē, Ostinā, ASV noslēdzies FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas 10. posms – ASV RX. Pateicoties lieliskajam komandas darbam un Jāņa sniegumam trasē otrajā sacensību dienā, Baumanis izcīnīja vietu pusfinālā, kur lieliskā kompānijā ar spēcīgākajiem fabriku komandu braucējiem latvietis finišēja piektajā pozīcijā. Tostarp jau otro čempiona titulu priekšlaicīgi nodrošināja Johans Kristofersons.

Trešajā kvalifikācijas kārtā Jānim padevās labs starts, pēc kura viņš uzreiz devās džokeraplī. Turpmākajos apļos Jānis turpināja turēt stabilu tempu, kas ļāva apsteigt arī priekšā esošo Antonu Marklundu brīdī, kad zviedrs veica savu džokerapli. Sacīkstes beigās Jānim otrā vieta, piekāpjoties vienīgi autosporta leģendai Sebastianam Lēbam no “Peugeot” rūpnīcas komandas, kamēr kvalifikācijas koplaikā septītais rezultāts.

Noslēdzošajā kvalifikācijas kārtā Latvijas sportists pēc starta palika pamattrasē, nedaudz iesprūstot aiz Lēba komandas biedra Kevina Hansena. Nākamajos apļos Hansens brauca labā tempā, kuram Jānis spēja turēt līdzi. Jānis džokerī devās pēdējā aplī, pēc tā pazaudējot vietu “Audi EKS” komandas pilotam Andreasam Bakerūdam, tomēr uzrādītais laiks bija pietiekami konkurētspējīgs – 9. vieta ceturtajā kvalifikācijā un 11. rezultāts kopvērtējumā pēc četrām kvalifikācijām.

Jānis startēja pirmajā pusfināla braucienā kopā ar abiem “Volkswagen” rūpnīcas braucējiem Peteru Solbergu un Johanu Kristofersonu, brāļiem Timiju un Kevinu Hansenu, kā arī “GCK Renault” pārstāvi Gerlēnu Šišerī. Startējot no pēdējās rindas tika pieņemts lēmums uzreiz doties džokeraplī, kurā gan devās veseli četri braucēji. Jānis palika mašīnu vilcieniņa aizmugurē, trasē, kurā apdzīt ir ļoti sarežģīti. Sacīkstes gaitā rūpnīcu braucēji bija krietni ātrāki, tomēr pēdējā aplī uz tramplīna Jānim izdevās veikt skaistu apdzīšanas manevru, apdzenot Šiserī, kas ļāva ASV posmu noslēgt ar 5. vietu pusfinālā.

Jānis Baumanis pēc sacensībām stāsta: “Piektā vieta, uzreiz aiz rūpnīcu komandām. Esmu diezgan apmierināts ar to, ko paveica komanda. Pusfinālā beidzot izdevās apli izbraukt arī zem 35 sekundēm, uz ko tiecāmies visu nedēļas nogali. Sākām pie tā strādāt jau piektdien un sestdien, daudz eksperimentējām ar regulējumiem pirmajās divās kvalifikācijās un tagad pamazām tas sāk dot rezultātu. Ļoti ceru turpināt iesākto arī atlikušajā sezonas daļā! Tagad divas nedēļas gatavoties Vācijai. Paldies visiem, kas juta līdzi un skatījās pie TV ekrāniem!”

Tikmēr finālā bija vērojama ļoti aizraujoša cīņa starp abiem “Volkswagen” komandas braucējiem. Lai arī sākotnēji sacīkstes vadībā izvirzījās Peters Solbergs, pēdējā aplī pirmo divu sezonu čempions Solbergs pieļāva kļūdu, kā rezultātā Kristofersons tika garām, un izcīnīja savu septīto uzvaru pēc kārtas un devīto visā sezonā. Ar iekrātu pārsvaru čempionāta kopvērtējumā Kristofersonam pietiek lai jau otro sezonu pēc kārtas nodrošinātu pasaules čempiona titulu divus posmus pirms sezonas beigām.

Nākamais Pasaules RX posms gaidāms pēc divām nedēļām, kad Esteringas trasē, Vācijā, tiks aizvadīts čempionāta 11. posms. Tajā bez World RX mašīnām varēs vērot arī Eiropas čempionāta Super1600 klases noslēdzošo posmu, kurā Artis Baumanis turpina cīnīties par čempiona titulu.