“Mercedes” komandas vadītājs Toto Volfs uzņēmis pilnu atbildību par notikumiem Krievijas Grand Prix izcīņā, kad Luiss Hamiltons pitstopa laikā piekāpās Sebastianam Fetelam.

“Mercedes” komanda vispirms pieļāva kļūdu, Luisu Hamiltonu neiesaucot boksos apli pēc Valteri Botasa. Volfs norāda, ka tobrīd plānojis stratēģiju kopā ar Džeimsu Vaulu (James Vowles), bet Fetels izmantoja mirkļa nesaprašanos, lai pakāptos vienu pozīciju uz augšu.

Mēs rīkojāmies pareizi, iesaucot Valteri boksos kā pirmo. Tas pasargāja viņa pozīciju, taču Luiss tika iesaukts apli pa vēlu. Uzņemos šo situāciju uz sevīm. Diskutējām ar Džeimsu brīdī, kad vajadzēja pieņemt lēmumu. Šī iemesla dēļ viņš zaudēja pozīciju,” stāsta Toto Volfs. “Luisam nācās cīnīties ar Sebastianu, tādēļ viņa riepas sāka dilt straujāk. Valteri bija priekšā, rūpējoties par savām riepām, taču Fetels atradās tieši Hamiltonam aizmugurē.

Volfs norādījis, ka viņa vadītajai komandai Spa trasē, kā arī “Ferrari” Moncā bija līdzīgas problēmas, kā rezultātā nācās veikt papildus pitstopu. Tas liegtu Hamiltonam nokļūt uz goda pjedestāla, tādēļ tika rasts drošākais risinājums, palaižot Hamiltonu priekšā Botasam.

Tikmēr sacensību uzvarētājs Luiss Hamiltons nav priecīgs par komandas izvēlēto stratēģiju. “Protams, jau pirms tam izrunājām to, kas var vai nevar notikt. Jau pirms tam teicu Valteri, ka neesmu pieprasījis šādu notikumu attīstību. Komanda uzskatīja, ka tas ir pareizākais plāns. Atrodamies ļoti neveiklā situācijā.

Četrkārtējais pasaules čempions arī uzslavēja savu komandas biedru. “Tika aizvadīta ļoti sarežģīta diena, jo Valteri visas nedēļas nogales garumā paveica lielisku darbu un bija īstens džentlmenis, palaižot mani garām. Viņš vairs necīnās par titulu. Šī bija lieliska nedēļas nogalei visai komandai.

Valteri Botass atzina, ka izprot komandas nostāju, lai gan pieņemt šo faktu neesot bijis viegli un jau komandas biedra palaišanas brīdī sapratis, ka pozīciju atpakaļ, visticamāk, neatgūs, jo pie vienāda konstruktoru kausa punktu skaita ir loģiski priekšroku dot braucējam, kurš cīnās par titulu.

Arī “Mercedes” komandas galvenais konkurents Sebastians Fetels norādījis, ka viņu lēmums esot bijis ļoti viegls un sagaidāms. “Abi braucēji paveica lielisku darbu. Viņi sastrādājās kā komandas biedriem pienākas. Visiem patīk skandāli, tādēļ tiek uzdoti provokatīvi jautājumi, taču šoreiz citu iespēju nebija.” Fetels arī uzsvēris, ka nekāda traģēdija nav notikusi. Lai gan uzdevums sarežģījies, viena vai divas izstāšanās var sagriezt situāciju kājām gaisā.