Britu autosportists Luiss Hamiltons aizvadītajā Krievijas Grand Prix izcīņā ticis pie savas trešās uzvaras pēc kārtas un jau astotās 2018. gada sezonā. Otro vietu ieguva otrs “Mercedes” braucējs Valteri Botass, bet trešais palika “Ferrari” pārstāvis Sebastians Fetels.

Sacīkstes startā labāk no vietas izkustējās Fetels, tomēr garajā Soču starta/finiša taisnē ātrākas bija no pirmās starta rindas startējušās “Mercedes” formulas.

Tuvākajos apļos starp pilotiem sāka veidoties atstatums. Tikmēr no 18. vietas startējušais “Red Bull” braucējs Makss Verstapens jau startā pacēlās līdz 13. vietai, bet pirmo 10 apļu laikā aizcīnījās līdz pat 5. vietai. Arī aizmugurē startējušais Daniels Rikardo ielauzās pirmajā desmitniekā.

“F1LV

Kā pirmais no līderiem boksus apmeklēja Botass, kurš pēc jaunām riepām devās 13. apļa izskaņā. Apli vēlāk Botasam sekoja Fetels, bet vēl apli vēlāk to darīja Hamiltons. Fetels viena apļa laikā ar svaigām riepām iekrāja pārsvaru, lai Hamiltons pēc sava pitstopa trasē atgrieztos aiz Vācijas sportista.

Turpinājumā gan Hamiltons uzreiz mēģināja tikt garām “Ferrari” braucējam. Pirmajā mēģinājumā pēc garās taisnes tas neizdevās, kad Fetels vairākkārtēji mainot trajektoriju savu pozīciju nosargāja, tomēr nākamajos līkumos čempionāta kopvērtējuma līderis apdzina Fetelu.

Sacīkstes vidusdaļā “Mercedes” lika Botasam palaist garām Hamiltonu, lai vairāk varētu palielināt pārsvaru kopvērtējumā.

Ar savādāku riepu stratēģiju braucošais Verstapens boksos devās tikai 42. aplī, sev priekšā palaižot līderus, tomēr noturoties priekšā komandas biedram Danielam Rikardo, kurš savu vienīgo boksu apmeklējumu veica 2 apļus agrāk.

Rūtaino finiša karogu, kuru vicināja Krievijas prezidents Vladimirs Putins, pirmais ieraudzīja Luiss Hamiltons, par 2,5 sekundēm apsteidzot Botasu. Goda pjedestāla zemāko pakāpienu izcīnīja Fetels, aiz viņa palika Kimi Raikonens, bet pirmo sešinieku noslēdza abi “Red Bull” braucēji Verstapens un Rikardo.

Piecus posmus pirms sezonas beigām Hamiltons savu pārsvaru kopvērtējumā ir palielinājis līdz 50 punktiem, kamēr Botass ir apdzinis Raikonenu, un pacēlies uz trešo pozīciju.

Nākamais posms norisināsies jau nākamajā nedēļas nogalē, kad slavenajā Suzukas trasē tiks aizvadīta Japānas GP izcīņa.

Krievijas GP – sacīkste