Ostinā, ASV sācies kārtējais Pasaules Rallijkrosa čempionāta posms, kurā pēc pirmajām divām kvalifikācijas kārtām vadībā atrodas Peters Solbergs, bet Jānis Baumanis pagaidām ieņem 13.vietu.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā Jānis Baumanis startēja kopā ar abiem “GCK Renault” komandas pilotiem Antonu Marklundu un Gerlēnu Šišerī, “Olsbergs MSE” pārstāvi Kevinu Ēriksonu, kā arī “Audi” rūpnīcas braucēju Andreasu Bakerūdu. Startā Jānis uzreiz devās džokeraplī, un iekārtojās pirmajā vietā starp džokerapli veikušajiem braucējiem, tomēr turpinājumā Marklunds ar Ēriksonu no sava džokerapļa atgriezās priekšā Jānim, bet garām trasē tika arī Bakerūds. Kopējā ieskaitē Jānim 11. labākais rezultāts.

“F1LV

Otrajā braucienā Jānis startā piedzīvoja kontaktu ar pasaules čempionu Johanu Kristofersonu no “Volkswagen” komandas, bet pāris līkumus vēlāk norisinājās aizraujoša cīņa uz tramplīna ar Robinu Larsonu, kā rezultātā zviedrs sagriezās trasē, bet Jānis turpināja braucienu. Finišā savā braucienā Jānis ieguva trešo vietu, bet otrās kvalifikācijas kopsummā iegūstot 13.pozīciju.

Pēc pirmās sacensību dienas Jānis Baumanis ieņem trīspadsmito vietu. Izšķirošajā sacensību dienā tiks aizvadītas pēdējās divas kvalifikācijas kārtas un finālu braucieni.

Jānis Baumanis: “Vispirms gribu paslavēt trasi – organizatori paveikuši labu darbu, jo trase ir ļoti interesanta un sarežģīta. Interesanri, ka trases apkārtē ir ļoti daudz klaburčūskas. Lai gan pati trase ir ļoti īsa un tikai ar astoņiem līkumiem, tā ir pietiekami sarežģīta un mums daudz jāstrādā ar regulējumiem. Tieši ar regulējumiem šoreiz pamatīgi eksperimentējam un kā parādīja devītais rezultāts treniņos, tad tas strādā. Kas attiecas uz pirmajiem diviem kvalifikāciju braucieniem, tad iepriecināja labie starti. Pašam jāpieliek pāris vietās trasē, kur sniegums pieklibo. Lai gan rezultāts nav tas labākais, mums ir lielas iespējas pielikt ātrumā, jo ir sakrāti vērtīgi dati un varam progresēt uz  izšķirošajiem braucieniem. Abos braucienos bija arī kontakti, kur tika zaudēts laiks un otrajā kvalifikācijā tika arī sabojāta mašīnas piekare. Taču kopumā jūtos apmierināts, jo šobrīd esam daudz padarījuši nākotnes vārdā.