Foto: McLaren F1

Divkārtējais F1 čempions un “McLaren” komandas braucējs Fernando Alonso uzskata, ka Krievijas Grand Prix Formula 2 pirmā sacīkste ir bijusi dienas interesantākā daļa līdzjutējiem, kamēr F1 kvalifikācija esot bijusi garlaicīga.

Alonso jau pirms kvalifikācijas bija saņēmis starta vietu sodu par dzinēja komponenšu nomaiņu, tāpēc viņa vienīgais mērķis bija uzstādīt laiku zem 107% noteikuma pirmajā kvalifikācijā.

Arī otrajā kārtā cīņas par iekļūšanu izšķirošajā kārtā nenotika, jo “Red Bull” braucējiem un Pjēram Gazlī (“Toro Rosso”) jau pienācās starta vietu sods par dzinēju nomaiņām, kamēr “Renault” braucēji izvēlējās neuzstādīt laiku, paliekot 11. un 12. vietā, un saglabājot iespēju izvēlēties riepu stratēģiju sacīkstes startā.

“F1LV

“Priekš mums tas ir normāli, mēs pie tā esam pieraduši, un tam sekojam,” pēc kvalifikācijas stāsta Alonso. “Priekš faniem gan tā varētu būt problēma. Jājautā faniem, ko viņi domā par bezjēdzīgu pirmo kvalifikāciju un ne pārāk svarīgu otro kārtu.”

“Vismaz viņi varēja izbaudīt F2 sacīksti. Tā noteikti bija dienas aizraujošākā daļa kā skatītājam.”

Arī Niko Hulkenbergs ir līdzīgās domās ar Alonso: “Tas bija garlaicīgāk par visu. Tas nav tas, ko mēs vēlamies darīt kvalifikācijā, tomēr dažreiz ir jāspēlē spēle, lai rīt varētu būt labāki, un to mēs šodien darījām.”