Valteri Botass izcīnīja savu pirmo pole position pēc trīs mēnešu pārtraukuma, pārspējot visus savus konkurentus Krievijas GP kvalifikācijā.

Blakus somam pirmajā rindā stāsies viņa komandas biedrs Luiss Hamiltons, kurš Soču trasē izrādījās par 0,145s lēnāks. Turklāt Hamiltonam nācās atteikties no sava otrā lidojošā apļa pēc tam, kad brits pieļāva kļūdu jau pirmajā sektorā.

Trešo vietu startā izcīnīja Sebastians Fetels, kurš labākajā aplī zaudēja jau 0,556s. Pats vācietis atzinās, ka 0,2s zaudējis kļūdas dēļ, tomēr ar to nepietiktu, lai pretendētu uz pirmo starta rindu.

“F1LV

Kimi Raikonenam izvērtās smaga trešā kvalifikācijas kārta – soms sūdzējās par riepu komplektu izšķirošajā braucienā un nespēja uzlabot savu apļa laiku, paliekot 4.vietā.

Vadošais četrinieks sacīkstē startēs ar Pirelli ultra-soft riepām, jo tās izmantoja, lai iekļūtu Q3, savukārt pārējie pirmā desmita braucēji startēs ar hiper-soft riepām.

“Red Bull” nemaz necentās uzrādīt laiku Q2, jo abi piloti saņems starta pozīciju sodu par dzinēju komponentu nomaiņu, līdz ar to piekto vietu uz starta sacīkstē izcīnīja Kevins Magnusens no “Haas”.

Krievijas GP – Kvalfikācija