Džordžs Rasels ticis pie panākuma Soču trasē notikušajās Formula 2 sacīkstēs, sperot platu soli pretim titulam, jo viņa šīs sezonas sīvākais konkurents Lando Noriss izstājās no abiem braucieniem.

Pirmajā braucienā lielisks starts padevās Aleksam Albonam – pirmā apļa laikā no piektās starta pozīcijas viņš pacēlās līdz pat otrajai vietai aiz pole position ieguvēja Nika de Vrīsa. Supermīkstās riepas vadošajiem braucējiem strauji nodila, ļaujot vietējam braucējam Artjomam Markelovam piecu apļu laikā pacelties no 19. uz 4. pozīciju. Uz boksu apmeklējuma rēķina Albons apsteidza arī de Vrīsu.

Markelovs turpināja iekrāt pārsvaru, taču pat komanda negaidīja, ka viņš boksos dosies deviņus apļus pirms finiša. Lēns pitstops lika samierināties ar 12. vietu. Albons turpināja attālināties, kamēr de Vrīss vispirms piedzīvoja kontaktu ar Arjunu Maini, bet vēlāk zaudēja otro vietu kanādietim Nikolā Latifi pēc pamatīgas riteņu sabloķēšanās. “ART” komanda izcīnīja dubultuzvaru.

“F1LV

Ceturtā vieta ļāva Džordžam Raselam otro braucienu uzsākt no piektās pozīcijas. Jau startā sadursmi piedzīvoja Alesio Lorandi un Nikolā Latifi, ļaujot Raselam pakāpties uz otro pozīciju aiz Nirei Fukuzumi. Trasē devās drošības mašīna. Sacīkstēm atsākoties, Rasels un Serhio Sette Kamara apsteidza japāņu braucēju.

Sākās lietus. Niko Kari un Džeks Eitkenss kļuva par pirmajiem slapjās trases upuriem. Sportisti viens pēc otra devās pēc slapjā laika riepām. Vienīgi “Charouz” braucēji Fuoko un Deletrazs nolēma riskēt un palikt trasē ar slikiem. Taktika nebija sekmīga – drīz vien Rasels viņus noķēra un pārliecinošā vientulībā sasniedza finišu 7.4 sekundes priekšā Sette Kamaram, kurš pēdējos apļos izsargājās no Albona uzbrukumiem.

Ļoti neveiksmīga šī nedēļas nogale izvērtās nākamā gada “McLaren” braucējam Lando Norisam. Pirmajā braucienā no otrās starta pozīcijas tika veikts vājš starts, bet boksos vispirms Noriss aizbrauca garām savai garāžai, bet tad tika izlaists trasē ar nekārtīgi pieskrūvētu priekšējo labo riteni. Noriss izstājās, bet otrā brauciena finišu nesasniedza pēc sadursmes ar Maini. Vēl pirms tās Noriss izcieta sodu par nekorektu trajektoriju iesildīšanās apļa laikā.

Čempionāta kopvērtējumā līderis Džordžs Rasels nu guvis 248 punktus. Par viņa tuvāko konkurentu kļuvis Alekss Albons ar 211 punktiem, bet Lando Noriss ar 197 punktiem zaudējis teorētiskas izredzes uz titulu. Vienas nedēļas nogales laikā braucējs var izcīnīt 48 punktus (4 punkti par pole position, 25 – par uzvaru pirmajā braucienā, 15 – par uzvaru otrajā braucienā, kā arī divi punkti par ātrāko apli katrā no braucieniem).

Pēdējais posms 24. un 25. novembrī tiks aizvadīts Jasmarīnas trasē, Abū Dabī, kur vienlaikus risināsies arī F1 un GP3 sezonas pēdējie posmi.

Formula 2 Soču posma rezultāti
Formula 2 sezonas kopvērtējums