Pasaules rallijkrosa čempionāta organizatori paziņojuši, ka nākamā gada pirmais posms risināsies Jasmarīnas trasē, Abū Dabī, kas ir slavena ar Formula 1 sacīkšu rīkošanu.

Lai gan precīzas līguma detaļas netiek atklātas, līgums par Abū Dabī posma atrašanos kalendārā noslēgts uz vairākiem gadiem. Pirmais posms Tuvajos Austrumos risināsies nākamā gada 5. un 6. aprīlī. Līdz šim pirmā posma rīkošanas gods bija ticis divām trasēm – Montalegrei (Portugālē 2014.-2016. gadā) un Barselonai (Spānijā, 2017.-2018. gadā).

Jasmarīnas trase ir lepna par iespēju rīkot starptautiski atzītas un aizraujošas motorsporta sacīkstes, kas no visas pasaules pievilina fanus doties uz Abū Dabī. Esam priecīgi paziņot, ka turpmāk arī pasaules rallijkrosa čempionāts nāks uz ‘čempionu tikšanās vietu’,” stāsta trases vadītājs Al Tareks Al Ameri. Paredzams, ka sacensības Apvienotajos Arābu Emirātos tiks rīkotas pamatīga festivāla ietvaros, kas iekļaus iespaidīgus koncertus turpat netālu no trases.

Pilnais 2019. gada pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārs vēl nav paziņots, taču paredzams, ka tas, tāpat kā šogad, saturēs 12 posmus. Jau tagad zināms, ka tajā netiks iekļautas sacensības Metē trasē, Beļģijā, kas bijusi daļa no čempionāta piecu gadu garumā. Vairāku posmu norise vēl ir zem jautājuma zīmes, jo sacensību rīkošanas līgums vēl nav pagarināts. Starp tiem ir arī sacensības CSDD Biķernieku trasē, kas šogad risinājās septembra vidū.