Kamēr lielākā daļa Latvijas motorsporta līdzjutēju šajā nedēļas nogalē dosies uz Kurzemi, kur risināsies Rally Liepāja, ne mazāk aizraujoši notikumi risināsies Vācijā. Esteringas trasē tiks aizvadīts FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sezonas priekšpēdējais posms, kā arī Eiropas čempionāta noslēgums Arta Baumaņa pārstāvētajā Super 1600 klasē.

Šī būs pēdējā reize šosezon pasaules spēcīgākos rallijkrosa braucējus redzēt Eiropā pirms novembra beigās gaidāmā noslēguma Dienvidāfrikā. Apņēmības pilns revanšēties pa pēdējo posmu neveiksmēm ir arī latvietis Jānis Baumanis. Pēdējos trīs posmos “Stard” komandas pārstāvim tikai reizi izdevies sasniegt pusfinālu, tomēr pārliecinošā stabilitāte sezonas pirmajā pusē ļauj saglabāt lieliskas izredzes cīņā ar citiem privāto komandu braucējiem.

Grafiks: FIA

Pati trase ir ļoti ātra un braucēji ļoti lielu daļu laika pavada ar gāzes pedāli grīdā. Mašīnu jaudas spējas visizteiktāk izpaudīsies garajā taisnē starp otro un trešo pagriezienu, tomēr ir ļoti svarīgi precīzi veikt ļoti lēno un aso līkumu pirms tās. Ļoti īpatnēja šai trasē ir džokera sekcija. Tā atrodas pašās apļa beigās, iekšmalā regulārajai trases trajektorijai, tomēr satur papildus līkumu. Izeja pamattrasē atrodama ļoti īsi pirms finiša taisnes, tādēļ dalībniekus, sasniedzot melni-balti rūtoto karogu nereti šķir vien pāris sekundes simtdaļas.

“F1LV

Esteringā var notikt jebkas. It īpaši, ja izdodas atkost otrā pagrieziena noslēpumus. To vislabāk 2016. gadā apliecināja Kevins Ēriksons. Savu tā gada vienīgo finālu viņš uzsāka no pēdējās rindas, tomēr satriecošs manevrs pa ārmalu ļāva aizspraukties garām titulētajām zvaigznēm un pārņemt vadību, ko “Olsbergs MSE” braucējs nosargāja līdz pat finišam.

Vācijas RX rezultāti

Braucējs2014201520162017
Johans Kristofersons8467
Peters Solbergs1224
Matiass Ekstroms21551
Andreass Bakeruds11638
Sebastians Lēbs--911
Timijs Hansens6382
Kevins Hansens--46
Robins Larsons3913-
Kevins Ēriksons--110
Jānis Baumanis1 (S1600)5 (S1600)79
Timurs Timerzjanovs7111417
Niklass Gronholms--195
Žerlēns Šišerī--21-
Liams DorānsDQNS--
Antons Marklunds171015-
Gregors Demostjē----
Kjetils Larsens7 (Touring)3 (Touring)15 (Touring)6 (Touring)
Renē Minnihs32122419
Sirils Reimonds----
Miko Ikonens----

Īpatnēji, ka šai trasē čempionāta dominējošajam līderim Johanam Kristofersonam tā arī nav izdevies sasniegt, kamēr viņa komandas biedrs Peters Solbergs katru gadu varējis lepoties ar labākiem rezultātiem, tostarp uzvaru 2014. gadā. Sacensībās CSDD Biķernieku trasē Kristofersons atzina, ka “Volkswagen” spēkrats ir konkurētspējīgs it visur un diez vai kāda trase sagādās īpašas problēmas. Lai gan Johanu uz goda pjedestāla redzam teju katrā posmā, komandu ieskaitē “PSRX” titulu vēl nav nodrošinājuši.

Tikmēr “Audi” un “Peugeot” duelī pēdējo trīs posmu laikā virsroku guvis vācu koncerns un cer to atkārtot arī šoreiz. Pērn uzvaru Esteringā izcīnīja Matiass Ekstroms, kurš Vācijā plašu pieredzi guvis vietējā salonautomobiļu čempionātā DTM. Arvien pārliecinošāk pēdējos posmos izskatās arī “Hyundai” komanda – tās jaunajam talantam Niklasam Gronholmam šogad ir izdevies sasniegt pusfinālu pilnīgi visos startos.

Grafiks: FIA World Rallycross

Arī Jānim Baumanim ir patīkamas atmiņas no Esteringas – lai gan līdz finālam abos pēdējos gados pietrūcis mazs solītis, tomēr 2016. gadā tieši šeit viņam izdevās izcīnīt savu pirmo kvalifikācijas uzvaru. Pēc panākuma Q1 Jānis kvalifikāciju togad noslēdza 4. vietā, kas vēlāk palīdzēja sezonu noslēgt labāko desmitniekā.

Par gaidāmajām sacīkstēm stāsta komandas vadītājs Manfrēds Stols: “Esteringa ir viena no vecā stila trasēm, ko grūti salīdzināt ar jaunajām un modernajām pasaules čempionāta trasēm. Viss šeit ir ļoti, ļoti šaurs. Tikpat kā nekur nav drošības joslu un visu laiku sanāk braukt gar ‘Armco’ barjerām. Grants segums ir ļoti smags ar daudz bedrēm. Ostinā mūsu konkurētspēja sevišķi otrajā dienā bija ļoti laba. Jānis ar inženieriem cītīgi izanalizēja datus pēc sacensībām Loekā un Rīgā, kur mēs palikām uzreiz aiz pusfināla. Zināšanas tika liktas lietā un palīdzēja mums attīstīties tik tālu, ka cīnījāmies par iekļūšanu finālā. Tā bija atlīdzība par ieguldīto smago darbu. Šis var kļūt par sezonas spožāko mirkli. Esmu noskaņots optimistiski.

Uz starta Esteringā stāsies arī Eiropas čempionāta dalībnieki priekšpiedziņas Super 1600 ieskaitē. Tajā par čempiona titulu jau otro gadu pēc kārtas cīnās Artis Baumanis. Viņa pārstāvētā “Volland Racing” komanda šogad guvusi pārliecinošu virsroku, tādēļ cīņa par titulu risināsies starp komandas biedriem. Stabils sezonas sākums un maksimālais punktu skaits Rīgā ļāvis vadības grožus pārņemt jaunajam lietuvietim Rokam Baciuškam (116 punkti), bet turpat netālu aizmugurē atrodas Aidars Nurijevs (108 punkti) un Artis Baumanis (104 punkti). Pērn Esteringā latviešu sportistam izdevās kāpt uz goda pjedestāla. Vai šo sasniegumu izdosies atkārtot arī šonedēļ?

SACENSĪBU PROGRAMMA (PĒC LATVIJAS LAIKA):

SESTDIENA, 13. OKTOBRIS

10:00 Treniņbraucieni World RX
13:00 Pirmā kvalifikācija World RX
15:00 Otrā kvalifikācija World RX

SVĒTDIENA, 14. OKTOBRIS

10:00 Iesildīšanas braucieni World RX
10:40 Trešā kvalifikācija World RX
12:25 Ceturtā kvalifikācija World RX
14:00 Tiešā translācija LTV7 un LMT straumē
15:00 Pusfināli un fināls World RX
15:50 Apbalvošanas ceremonija

NrSacīkstesTraseDatums
1Barselonas RXBarselona14. - 16. aprīlis
2Portugāles RXMontalegre28. - 29. aprīlis
3Beļģijas RXMetē12. - 13. maijs
4Lielbritānijas RXSilverstona25. - 27. maijs
5Norvēģijas RXHella9. - 10. jūnijs
6Zviedrijas RXHoljesa30. jūnijs - 1. jūlijs
7Kanādas RXTruā-Rivjēra4. - 5. augusts
8Francijas RXLoīka1. - 2. septembris
9Latvijas RXBiķernieki15. - 16. septembris
10Amerikas RXOstina29. - 30. septembris
11Vācijas RXEsteringa13. - 14. oktobris
12Dienvidāfrikas RXKillarneja24. - 25. novembris