“Haas” un “Renault” komandas ir iesaistījušās cīņā par ceturto vietu Konstruktoru kausā un šobrīd šī cīņa pāraugusi arī ārpus trases robežām. Amerikāņu komandas vadītājs Ginters Šteinerts ir paziņojis, ka “Renault” mēģina dažādus paņēmienus tā vietā, lai koncentrētos uz sava snieguma uzlabošanu.

Lielāko daļu sezonas “Renault” atrodas ceturtajā vietā Konstruktoru kausā – uzreiz aiz trim vadošajām vienībām, taču otrajā sezonas pusē attīstības cīņā zaudē “Haas”, kas tagad ir pietuvojušies līdz 8 punktu atstatumam. Turklāt, ja Romēns Grožāns nebūtu diskvalificēts no Itālijas GP par mašīnas grīdas neatbilstību, “Haas” jau būtu apsteiguši “Renault”. Joprojām tiek izskatīta “Haas” apelācija šajā jautājumā un tas var ievērojami ietekmēt abu komandu vietu kopvērtējumā.

“Es redzu, ka viņu sniegums ir strauji gājis uz leju, bet man nav ne jausmas, kas notiek viņu komandas iekšienē,” paziņoja Šteinerts pēc Japānas GP posma. “Turklāt viņi paši ir arī dzinēju ražotājs, līdz ar to viņiem nav cits, ko vainot, kā tikai pašiem sevi. Man liekas, viņi ir apjukuši un tas nāk par labu mums. Viņi mēģina dažādus risinājumus, tā vietā, lai domātu par savu attīstību.”

“F1LV

Vēl līdz sezonas beigām atlikušas četras sacīkstes, kurās abas komandas izšķirs ceturtās vietas likteni, kas finansiālā ziņā nozīmē ap 10 līdz 15 miljonus ASV dolāru papildus komandas budžetā.