Sākot ar nākamo sezonu startēs jauns starptautisks formulu seriāls sievietēm – “W Series” un tā mērķis ir ļaut sievietēm sasniegt Formula 1 čempionātu.

W Series izmantos “Tatuus” F3 šasijas un šo sēriju patrons ir Deivids Kulthards. Kopējais balvu fonds sērijās būs $1,5 miljoni, bet čempione saņems $500’000, lai varētu to izmantot turpmākajā karjeras attīstībā.

Sešu posmu W Series sezona sāksies 2019.gada maijā un sākotnēji posmi būs tikai Eiropā, taču planā ir paplašināt čempionātu uz Austrāliju, ASV un Āziju. Vienas sacīkstes ilgs 30 minūtes.

Potenciālajām dalībniecēm nebūs jānāk ar savu budžetu, taču pirms tam damām būs jāpierāda savas spējas īpašā atlases procesā, kas nodrošinās, ka tieši talants ir noteicošais faktros, lai iekļūtu šajā čempionātā. Tiesnešu kolēģijā, kas izvērtēs dāmu spējas, būs Deivids Kulthards, bijušais “McLaren” un “Manor” F1 komandu menedžeris Deivs Raijans un Adrians Ņūvejs.

“Es domāju, ka iemesli, kāpēc tik maz sieviešu ir veiksmīgi izveidojušas karjeru autosporta augstākajā līmenī, vairāk ir saistīti ar iespēju trūkumu nevis spēju trūkumu,” paziņoja Ņūvejs. “Tāpēc esmu sajūsmā, ka es varēšu palīdzēt radīt platformu, kur sievietes varēs attīstīties un vēlāk līdzvērtīgi cīnīties ar vīriešu sacīkšu braucējiem.”

2 KOMENTĀRI

  1. Šis var būt tikai un vienīgi šovs, ko sponsorē veči, lai paskātītos, kā meitēni savā starpā trasē pagrūstās. Nu, kāda gan attīstības platforma? Visdrīzāk tās taču būs meitenes, kuras iepriekš kaut kur ir braukušas, cīnījušās ar čaļiem. Kaut vai kartingā. Bet te iestrēgs savā sieviešu līgā…
    Vienīgais, ko te varēs iegūt, ir zināma atpazīstamība, bet ne jau braukšanas prasmes tālākās karjeras attīstīšanai.

  2. Ja tur izdotos ievilināt Simonu un Daniku (kā opcijas kaut Katarīnu Leggi un Pippu Mannu), kas uzkrāmētu latiņu tajā pasākumā uzreiz – moš kādas tiešām aizietu uz visu banku, un būtu incanti pačolēt, ko viņas tur vāra: bet tās meičas vajag vismaz 20 gab. – kur viņas sarakt???