Brāļi Baumaņi aizvadījuši pirmo sacensību dienu Vācijas posmā FIA Pasaules čempionātā rallijkrosā. Jānis Baumanis pēc pirmās dienas ierindojas 9.vietā, kamēr Artis Eiropas čempionāta Super1600 klasē ieņem 4.pozīciju.

Pirmajā kvalifikācijas kārtā Jānis Baumanis startēja kopā ar titulēto “Volkswagen” rūpnīcas komandas braucēju Peteru Solbergu, abiem “Olsbergs MSE” vienības pārstāvjiem Kevinu Ēriksonu un Robinu Larsonu, kā arī Sirilu Reimondu, kurš līdz šim startēja Eiropas čempionāta ieskaitē. Startā, ciešā cīņā, izdevās noturēt trešo pozīciju, bet pirmās kvalifikācijas kopsummā 12. laiks.

Otrajā kvalifikācijas braucienā Jānim startā blakus stāvēja Larsons, “GCK Renault” braucēji Gerlēns Šišerī un Liams Dorans, un bijušais komandas biedrs Timurs Timerzjanovs. Pirmajā līkumā notika pamatīga grūstīšanās, tomēr Jānim no tās izdevās izbraukt līderpozīcijā. Atlikušos četrus apļus Jānis veica spoguļos neatskatoties, izcīnot uzvaru savā braucienā. Otrās kvalifikācijas koplaikā Jānim astotais rezultāts, kamēr pēc divām kvalifikācijām Jānis ieņem 9.vietu, kas dod vietu pusfinālā, tomēr priekšā vēl divas kvalifikācijas kārtas.

“F1LV

Jānis Baumanis: “Kā jau Esteringas trasē vienmēr ir bijis – 1.pagrieziens ļoti interesants. Q1 Ēriksons atkal skaisti devās pa ārmalu un apdzina vairākus konkurentus, bet vēlāk es pamanīju, ka viņam ir bojāts aizmugurējais ritenis un tāpēc pats izvēlējos pirmajā aplī doties Džokerī, jo šajā trasē apdzīt ir ļoti grūti. Uz Q2 ļoti labi sagatavojāmies un lieliski noskaņojos. Starts varbūt nebija perfekts, bet turpinājumā labi realizēju izplānoto stratēģiju, atradu pareizo pozīciju trasē 1.līkumā, kur palīdzēja Timura Timerzjanova un Liama Dorana radītais haoss. Izcīnīju līderpozīciju braucienā, uzvarēju braucienu un uzrādīju labu laiku, kas deva astoto vietu 2.kvalifikācijā. Esam atraduši vietas, kur varu vēl uzlabot savu ātrumu. Pēc pirmās dienas esmu devītais un gaidu rītdienu!

Pirmajā kvalifikācijā Artis Baumanis izcīnīja otro vietu savā braucienā, bet kvalifikācijas koplaikā ierindojās 6.vietā. Otrais brauciens Artim padevās veiksmīgāks – uzvara savā braucienā un 4.vieta gan otrajā kvalifikācijā, gan divu kvalifikāciju kopsummā. Artis turpina cīņu par Eiropas čempiona titulu S1600 klasē, tomēr viņa galvenais konkurents un komandas biedrs Rokas Baciuškas izcīnīja uzvaras abos kvalifikācijas braucienos, kas nozīmē, ka Artim rīt priekšā smaga darba diena.

Artis Baumanis: Pirmā diena iesākās labi, treniņos man bija otrais laiks, tikai 0,1s aiz komandas biedra. Ātrums bija atrasts un izdomājām, kur šo trūkstošo desmitdaļu atrast. Diemžēl kvalifikācijas braucienos pazaudēju šo uzņemto tempu un nespēju atrast to ritmu, kas bija uzņemts treniņos. Pēc pirmās dienas esmu ceturtajā vietā, kas nav slikti, taču zinot, kāds bija ātrums sākumā, gaidīju daudz labāku rezultātu. Q1 neveiksmīgs starta incidents 1.līkumā atmeta mani uz trešo vietu un turpinājumā jau bija grūti atrast ritmu. Q2 padevās starts, izbraucu kā pirmais, bet pašam bija problēma ar 1.pagriezienu un tāpēc cītīgi strādāju ar inženieri, lai izanalizētu kļūdas pirms rītdienas. Rīt jauna diena un cīnīsimies līdz galam.”