2018. gada FIA Formula 3 čempionāta liktenis izšķīries jau vienu sacīksti pirms sezonas beigām. Talantīgais Mihaela Šūmahera dēls Miks Šūmahers nodrošinājis pietiekamu pārsvaru kopvērtējumā pār tuvāko sekotāju Danielu Tiktumu, lai priekšlaicīgi nodrošinātu čempiona titulu.

Šonedēļ Hokenheimā, vienlaicīgi ar DTM čempionāta sezonas pēdējo posmu, norisinās Formula 3 čempionāta noslēgums. Sestdienā braucēji aizvadīja pirmās divas sacīkstes, bet pēdējā gaidāma svētdien.

Pirmajā braucienā Šumahers piedzīvoja sadursmi ar Markusu Ārmstrongu, kā rezultātā nācās doties piespiedu pitstopā. Jaunais vācietis gan nepadevās, un sacīkstes finišā aizcīnījās līdz 12. vietai, ar ko gan nebija pietiekami, lai tiktu pie ieskaites punktiem. Uzvaru sacīkstē guva Guanju Žou, kamēr Šūmahera galvenais konkurents Tiktums palika piektais.

“F1LV

Otrajā sacīkstē jau startā vadībā izvirzījās igaunis Juri Vipss, kamēr Šūmahers iekārtojās uzreiz aiz viņa. Vairāki braucēji gan pirmajā aplī piedzīvoja avāriju un trasē devās drošības mašīna. 15. vietā startējušais Tiktums līdz tam laikam jau bija pacēlies uz 11. pozīciju.

Miks Šūmahers, Foto: FIA Formula 3
Miks Šūmahers, Foto: FIA Formula 3

Pēc restarta pozīcijas priekšgalā nemainījās, tomēr Šūmahers izrādīja konkurenci mūsu ziemeļu kaimiņam. Turpmākajos apļos gan vācietis pieļāva nelielu kļūdu, pēc kuras atpalika no Vipsa. 21 apli garās sacīkstes noslēgumā Vipss izcīnīja uzvaru, kamēr aiz viņa finišēja Šūmahers. Otrs Formula 3 čempionātā startējošais igaunis Ralfs Ārons ieguva pjedestāla noslēdzošo pozīciju, kamēr kopvērtējuma otrās vietas īpašnieks Tiktums palika septītais. Ar iegūto pārsvaru Šūmaheram pietika, lai nodrošinātu titulu.

Miks Šūmahers pēc titula iegūšanas stāsta: “Protams, esmu ļoti priecīgs par titula izcīnīšanu. Ir grūti izstāstīt, cik brīnišķīga ir sajūta, darot to ko ļoti mīli. Tomēr man apkārt arī ir lieliska komanda, kas man dod labākos apstākļus, ļaujot koncentrēties uz to, kas ir svarīgs. Līdz čempionu ballītei gan vēl nedaudz jāpagaida, jo rīt priekšā ir vēl viena sacīkste, kurā no sevis gribu atdot maksimumu.”