“Pirelli” atklājuši jaunos krāsojumus Formula 1 riepām, kas tiks izmantotas sākot ar 2019. gada sezonu. Jaunā krāsojumu sistēma paredzēta, lai atvieglotu skatītājiem sekošanu notikumu attīstībai.

Jau ziņojām, ka no nākamā gada krāsojumu skaits sausā laika riepām tiek samazināts no septiņiem līdz trim, lai gan pašu komplektu skaits palicis nemainīgs. Turpmāk mīkstākais pieejamais riepu sastāvs tiks marķēts ar sarkano krāsu, vidējais – ar dzelteno, bet cietākā sastāva riepas būs baltā krāsā. Tas nozīmē, ka skatītāji uzreiz varēs saprast katras komandas stratēģiju.

Kādēļ veiktas šādas izmaiņas?

Līdz šim vienāds krāsojums dažādās trasēs nozīmēja ko pilnīgi atšķirīgu. Piemēram, sarkani marķētās riepas Kanādā bija cietākais pieejamais sastāvs, kamēr Japānā šīs pašas riepas, gluži pretēji, bija mīkstākās pieejamās. Pieslēdzoties pārraidei, nezinot, kādi riepu sastāvi braucējiem pieejami, turpmāk uzreiz būs iespējams saprast konkrētā braucēja stratēģiju. Skatītājiem joprojām būs pieejama informācija, kas konkrētajā nedēļas nogalē ‘slēpjas’ zem sarkani, dzelteni un balti marķētajām riepām.

2 KOMENTĀRI

    • Tieši tā! Ja uz posmu būs pieejamas hipermīkstās, ultramīkstās un supermīkstās riepas, tās tiks marķētas sekojoši: HM – sarkanas, UM – dzeltenas, SM – baltas. Sistēmu vieglāk izprast, distancējoties no šī brīža krāsojumiem.