Kad komandām jāizvēlās, vai braucēju sūtīt trasē ar supermīkstajām, ultramīkstajām vai hipermīkstajām riepām, situācija skatītājam ir, maigi izsakoties, mulsinoša. “Pirelli”, radot jaunus sastāvus un pielāgojoties trašu specifikām, gājuši soli pa tālu, tomēr jau no nākamā gada visam vajadzētu kļūt vienkāršākam.

Formula 1 organizatori sadarbībā ar FIA pieprasījuši “Pirelli” vienkāršot noteikumus 3 pieejamo riepu sastāvu izvēlē. Kā potenciālais risinājums tiek minēta sastāvu pārsaukšana – uz katru posmu piedāvājot cieto, vidējo un mīksto riepu sastāvu, neatkarīgi no tā, kas patiesībā ‘slēpjas’ zem katra nosaukuma.

Situāciju skaidro “Pirelli” F1 daļas vadītājs Mario Isola: “Saņēmām pieprasījumu no FOM un FIA pieejamos sastāvus pārsaukt par mīkstajām, vidējām un cietajām riepām. tas nozīmētu, ka būtu tikai 3 krāsu marķējumi – tie paši nosaukumi un tās pašas krāsas uz katru posmu, bet, protams, pašas riepas, piemēram, Silverstounā un Monako nebūtu vienādas.

“F1LV

Isola atzīst, ka skatītājiem šāds risinājums būtu vieglāk izprotams, tomēr “Pirelli” turpinās nodrošināt interesentiem iespēju uzzināt sīkāku tehnisko informāciju par katru riepu sastāvu un to, kādi sastāvi tiek izmantoti pēc pašreizējās gradācijas. Lai gan lēmums grozīt kārtību vēl nav oficiāli apstiprināts, “Pirelli” nav pretenziju pret jauno kārtību.

Grafiks: Pirelli