“Ferrari” braucējs Sebastians Fetels ticis pie trīs starta pozīciju soda par pietiekamu ātruma nesamazināšanu sarkano karogu fāzē Amerikas Grand Prix pirmo treniņbraucienu laikā.

Treniņbraucieni tika aizvadīti spēcīgā lietū, kā rezultātā Šarla Leklerka “Sauber” formula izslīdēja no trases. Sacensību tiesneši pieņēma lēmumu, ka apstākļi nav piemēroti sesijas turpināšanai un apturēja to uz aptuveni 10 minūtēm. Visiem trasē esošajiem braucējiem bija ievērojami jāsamazina ātrums, taču Sebastians Fetels neiekļāvās šajās robežās.

Trīs starta pozīciju sods ir identisks tam, ko par līdzīgu pārkāpumu Austrālijā saņēma Daniels Rikjardo, bet Japānā – Estebans Okons. “Red Bull” komandas vadītājs Kristians Horners jau paguva izteikties, ka ir jāievēro konsekvence, tomēr šāds noteikumu punkts nav nepieciešams un sportisti tiek sodīti pārlieku skarbi.

“F1LV

Sebastianam Fetelam arī piešķirti 2 soda punkti. Gada laikā viņš saņēmis 5 soda punktus, līdz ar to šobrīd neatrodas riska zonā diskvalifikācijas saņemšanai.

Amerikas GP kvalifikācija tiks aizvadīta pusnaktī no sestdienas uz svētdienu pēc Latvijas laika, bet sacīkšu starts tiks dots svētdien pl. 21:10 pēc Latvijas laika. Ar pilnu sacensību apskatu vari iepazīties ŠEIT.

1 KOMENTĀRS