Mediji ziņo, ka igauņu autosporta zvaigzne Juri Vips ir ļoti tuvu tam, lai pievienotos “Red Bull” junioru programmai, kas izbruģējusi ceļu uz F1 jau 13 braucējiem, kuru vidū arī Sebastians Fetels, Makss Verstapens, Daniels Rikjardo un Pjērs Gazlī.

18 gadus vecais Vips šogad aizvadīja lielisku debijas sezonu Eiropas Formula 3 čempionātā, sezonas laikā izcīnot četras uzvaras. Ar to bija pietiekami, lai kopvērtējumā ierindotos 4. vietā priekšā savam tautietim Ralfam Āronam. Debitantu ieskaitē Vips ierindojās otrajā vietā. 2017. gada sezonu igauņu talants noslēdza kā Vācijas ADAC F4 čempions.

“Red Bull” junioru programmas paspārnē šobrīd atrodas seši autosportisti – divas kartinga zvaigznes, trīs braucēji, kas startē zemāka līmeņa čempionātos, kā arī Juri Vipa aizvadītās sezonas komandas biedrs “Motopark” rindās Daniels Tiktums, kurš šogad kļuva par vicečempionu.

“F1LV

Nākamsezon Eiropas F3 un GP3 apvienosies, tomēr Vipa pārstāvētā “Motopark” tajā nestartēs. Tiek baumots, ka viņš pievienosies “ART Grand Prix” vienībai, tomēr netiek izslēgta pāreja uz Japānā populārajām Super Formula sacīkstēm. Helmuts Marko jau iepriekš izteicās, ka tas ir vērtīgāks solis jaunajiem talantiem kā laušanās cauri GP3 un F2 čempionātiem.

Latvijas simtgades laikā 18. novembrī Dienvidāzijā Juri Vips sacentīsies ikgadējās jauno braucēju sacīkstēs Makao Grand Prix, kuras pērn, izmantojot konkurentu pēdējā apļa avārijas, uzvarēja Daniels Tiktums.