MotoGP kalendāru jau 2021. gadā varētu papildināt Grand Prix izcīņa Indonēzijā esošā Lombokas ielu trase.

Čempionāta organizatori “Dorna” ar vadītāju Karmelo Ezpeletu priekšgalā oktobrī devās un Dienvidāziju, lai izvērtētu Lombokas salas atbilstību rīkot šāda līmeņa sacensības.

Kontrakts paredz, ka posmu organizēs “Vinci Construction”, kas noskatījuši 131 ha zemi Lombokas salas dienvidos esošajā Mandalikā, kas strauji attīstās kā biznesa rajons. Plānots, ka franču uzņēmums infrastruktūras attīstīšanai iztērēs aptuveni 900 miljonus eiro.

“F1LV

Ir ļoti liela iespējamība MotoGP kalendārā drīzumā ieraudzīt pilsētas trasi. Šis ir pamatīgs projekts siltā pilsētā. Pagaidām ir plāns, ka trases taisnei tiks izmantotas pilsētas ielas, bet boksi atradīsies izstāžu centra teritorijā. Līdz ar to sacīkšu nedēļas nogalē tas tiks izmantots Grand Prix vajadzībām, bet pārējā laikā citiem projektiem,” stāsta Ezpeleta.

Nākamgad MotoGP kalendārā lielas izmaiņas nav gaidāmas un tas saturēs tos pašus 19 posmus, ko šogad, tomēr paredzams, ka pavisam drīz MotoGP sacīkstes tiks rīkotas arī Somijā un Meksikā.

Līdz 2021. gadam kalendārā nebūs vairāk kā 20 posmi. Par tālāku nākotni vēl skatīsimies. Mums ir daudz prasību trasēm, kas vēlas svinēt sacensības. Respektēsim visus spēkā esošos līgumus, tomēr pēc tam pārrunāsim nākotni.

Jāpiebilst, ka Indonēzijā dzīvo aptuveni 265 miljoni iedzīvotāju, turklāt pārvietošanās uz diviem riteņiem šai teritorijā ir ļoti izplatīta, tādēļ MotoGP sacīkstes kalpotu par lielisku reklāmu čempionātā startējošajiem motociklu ražotājiem.