“Ferrari” boss Mauricio Arivabene uzskata, ka Formula 1 čempionatam būtu jāturpina sadarbība ar “Pirelli” riepu ražotāju, jo ‘nedrīkst izmest pieredzi’, nolīgstot pilnīgi jaunu riepu piegādātāju.

Šobrīd “Liberty Media” izskata finansiālos piedāvājumus no “Pirelli” un “Hankook” riepu ražotājiem, kuri vēlas piegādāt riepas F1 čempionātam no 2020. līdz 2023.gadam. FIA jau ir apstiprinājusi abu kompāniju tehnisko piedāvājumu un tagad lēmums jāpieņem, izvērtējot finansu aspektus. Lai gan kopš “Pirelli” ienākšanas F1 2010.gadā bija arī sarežģīti periodi, Arivabene uzskata, ka F1 pieļaus kļūdu, ja ignorēs visu uzkrāto pieredzi.

“Darbā ar “Pirelli” mums ir bijuši gan pozitīvi brīži, gan sarežģītas fāzes,” skaidroja “Ferrari” boss. “Taču pamazām viņi ir spējuši sagatavot atbilstošas riepas, kas gadu no gada ir kļuvušas aizvien kvalitatīvākas. Man šķiet nepareizi, ja to visu mēs izmetīsim pa logu, tomēr ne jau mēs pieņemam lēmumu.”

“F1LV

“Pirelli” ir smagi strādājuši, lai spētu piedāvāt riepas, kas vienlaicīgi nodiltu, lai nodrošinātu aizraujošākas sacīkstes un tajā pašā laikā būtu pietiekami izturīgas, lai nodrošinātu pilotiem iespējas braukt uz spēju robežas.

“Ferrari” nedrīkst baidīties no uzvaras

Tajā pašā intervijā atsevišķiem mediju pārstāvjiem “Ferrari Finali Mondiale” pasākumā Moncā Mauricio Arivabene atzina, ka “Ferrari” komanda šogad nav spējusi tikt galā ar spiedienu, kas ir neizbēgams, cīnoties par čempiona titulu.

“Tehniskajā ziņā ir jomas, kur mēs esam pārāki un ir jomas, kur “Mercedes” ir pārāki, taču mums trūkst pieraduma uzvarēt,” skaidroja Arivabene. “Viņiem izcīnīt dubultuzvaru liekas pilnīgi normāli, bet mums tas ir neticams notikums. Mēs nedrīkstam baidīties no uzvaras. Tenisā to sauc par il braccino: bailes no uzvaras, kas parādās, kad esi tuvu mērķim. Mums jātic sev un uzvara jāpadara par patīkamu ieradumu.”