Formula 1 čempionāta rīkotāji oficiāli prezentējuši trases konfigurāciju, ko plānots izmantot Vjetnamas Grand Prix izcīņā, kas čempionāta kalendāru papildinās 2020. gadā.

Trasi ieplānots veidot Vjetnamas galvaspilsētas Hanoi ielās, netālu no liela sporta stadiona. Kopumā trase būs 5565 metrus gara, kas to padarītu par piekto garāko trasi kalendārā.

Par vienu no zīmīgākajām vietām kļūs pusotru kilometru garā taisne, kur pēc simulatoru informācijas formulas attīstīs aptuveni 335 km/h lielu ātrumu. Abu garo taišņu beigās ir ļoti asi un lēni pagriezieni.

“F1LV

Jau šobrīd redzamas līdzības ar vairākām citām trasēm – pirmo divu līkumu sekcija veidota pēc Nirburgringas parauga, 12. pagriezienā mašīnas trauksies gar barjerām līdzīgi kā “Ste. Devote” Monako, bet trases nobeigums – 16. līdz 19. līkumam līdzināsies “Esses” sekcijai no Suzukas.

F1 sacīkšu vadītājs Čārlijs Vitings: “Trase pārsvarā atradīsies ielās, bet daļa no tās nemaz vēl nav uzcelta. Tur tiks ieplānota arī boksu izveide. Tā daļa, kas vēl nav radīta, vēlāk tiks izmantota arī kā publiskie ceļi.