Neraugoties uz sākotnēji dzēlīgo komentāru par Sergeja Sirotkina manevru Brazīlijas Grand Prix otrajā kvalifikācijas kārtā, Luiss Hamiltons ir atvainojies “Williams” braucējam, izmantojot sociālo tīklu palīdzību.

Sergejs Sirotkins atradās savā iesildīšanās aplī, strauji tuvojoties priekšā esošajai Luisa Hamiltona “Mercedes” formulai taisnē pirms 12. pagrieziena, kad Hamiltons nolēma pavirzīties malā no ideālās trajektorijas uz iekšmalu tieši brīdī, kad Sirotkins jau bija veicis savu manevru. Lai izvairītos no bīstamas sadursmes, krievu sportistam nācās ar kreisajiem riteņiem iebraukt zālē un strauji sabremzēt mašīnu. Galu galā Sirotkins kvalifikācijas otro kārtu noslēdza pēdējā vietā no 15 braucējiem.

Negaidīti tikušam uz otro kārtu, Sirotkinam vairs nebija nelietotu mīkstāko riepu komplektu, tādēļ nācies iztikt ar jau pirmajā kārtā izmantotajām. “Tās bija par 27 grādiem vēsākas kā vajadzētu, tādēļ iesildīšanās aplī braucu ļoti ātri. Izbraucu 11. pagriezienu, cik ātri varēju, kamēr viņš lēni gatavojās savam aplim. Tuvojos ļoti strauji, taču negaidīju, ka viņš man dos vietu, jo abi atradāmies iesildīšanās aplī. Man bija tik pamatīgs ātruma pārsvars, ka devos pa kreisi, lai pabrauktu garām, bet viņš pamanīja mani pēdējā brīdī un centās pabraukt malā. Biju kādus 200 km/h ātrāks, tādēļ bija ļoti grūti izvairīties no kontakta,” stāsta Sirotkins.

“F1LV

Vēlos piebilst, ka neuzskatu, ka viņš šai situācijā darīja ko nepareizu. Vienkārši šāda situācija izvērtās, jo man bija jāstrādā cītīgāk iesildīšanās aplī. Tā mēdz notikt.

Sākotnēji nupat par čempionu kļuvušais Hamiltons incidentā vainoja Sirotkinu. “Visi braucēji respektē atstatumus cits no cita. Es varēju mēģināt apsteigt Valteri. Viņam bija iespēja pabraukt garām priekšā esošajam braucējam, tomēr visi saglabājam savas pozīcijas. Tas bija ļoti bezrūpīgs manevrs, pakļaujot mūs abus briesmām.

Šorīt gan Hamiltons ar sociālā tīkla ‘Instagram’ palīdzību publicējis ziņojumu, kurā viņš atvainojies “Williams” braucējam, norādot, ka tā bijusi vienkārša nesaprašanās, paslavējot krievu sportistu par to, kā viņš reaģējis uz notiekošo saziņā ar medijiem.

Sacīkšu starts gaidāms jau šovakar pl. 19:10 pēc Latvijas laika. Luiss Hamiltons braucienu uzsāks no pirmās pozīcijas, kamēr Sergejs Sirotkins ieņems 14. vietu pēc Estebanam Okonam piešķirtā soda par pārnesumkārbas maiņu.