Divkārtējais MotoGP vicečempions un viens no Valentino Rosi galvenajiem sāncenšiem Sete Žibernau 45 gadu vecumā nolēmis atgriezties profesionālajā sportā un nākamgad piedalīties jaunizveidotajā MotoE čempionātā.

Spāņu sportista karjeras pīķis pienāca 2003. un 2004. gadā, kad divas sezonas pēc kārtas tika izcīnītas četras uzvaras un ieņemta otrā vieta sezonas kopvērtējumā. Vairāku savainojumu dēļ Žibernau karjeru noslēdza 2006. gadā, tomēr trīs gadus vēlāk uz sešiem posmiem atgriezās MotoGP apritē pirms “Onde 2000” vienība bankrotēja. Vēlāk Žibernau darbojās kā Dani Pedrosas treneris, tomēr šogad sabiedrība tika pārtraukta.

Protams, nekad nebiju domājis, ka vēl startēšu motosporta čempionātā, tomēr dzīve ir pārsteigumu pilna. Desmit gadus nekur neesmu sacenties, tomēr esmu atpakaļ,” norāda Žibernau, kurš vienojies ar “Pons” komandu. “Vēlos pateikties Siso Ponsam par sniegto izdevību. Redzot, cik ļoti viņš centās mani pārliecināt pieņemt šo izaicinājumu, centīšos strādāt, cik vien smagi varu, lai attaisnotu uz mani liktās cerības.”

MotoE čempionātam nākamgad tiks aizvadīta pirmā sezona un jau šobrīd zināms, ka starp Žibernau konkurentiem būs tādi braucēji kā Bredlijs Smits, Havjērs Simeons, Alekss de Angelis un Rendijs de Punjē. Nākamgad tiks aizvadīti pieci posmi – sezona iesāksies 5. maijā Heresā, bet noslēgsies 15. septembrī Misano.

MotoE sacīkstēs visi 18 dalībnieki piedalīsies ar “Energica Ego Corsa” ar baterijām darbināmiem motocikliem (motociklu ekvivalents Formula E). Tie būs aprīkoti ar 110 kW (147 zs) jaudu un spēs attīstīt aptuveni 250 km/h lielu ātrumu. Pie pašreizējiem bateriju ražošanas un izturības tempiem prognozējams, ka sacīkstes būs aptuveni 7-10 apļus garas.