Roberts Kubica ir ļoti tuvu tam, lai atgrieztos Formula 1 čempionātā 2019.gada sezonā “Williams” komandas sastāvā.

Vācu “Auto Moto und Sport” ziņo, ka polis plāno izlemt šonedēļ – vai pieņemt “Williams” piedāvājumu, vai arī pievienoties “Ferrari” testu pilota lomā. Sezonas laikā Kubica ir spējis nodrošināt lielāku finansu atbalstu saviem pūliņiem atgriezties F1 apritē un tāpēc viņš kļuvis reāls Sergeja Sirotkina konkurents uz vietu “Williams” vienībā. Pēc neoficiālas informācijas Kubica jau esot atteicis Maranello komandai par testu pilota amatu.

“Auto Moto und Sport” lēš, ka poļu pilota izredzes atgriezties pamatsastāva pilota lomā ir 90% un šobrīd esot tikai jāizlemj detaļas – “cik piektdienu treniņi pienāksies pamatsastāva braucējam un cik no tām varēs izmantot komandas trešais jeb rezerves pilots”. Pēc visa spriežot, “Williams” komanda šobrīd ‘tirgojas’ ar piektdienu treniņu sesijām, piedāvājot tās maksātspējīgiem jauniem pilotiem.

“F1LV

Okons – testu pilots divās komandās

Iepriekš arī Estebans Okons tika uzskatīts par kandidātu uz vietu “Williams” komandā, tomēr “Mercedes” boss Toto Volfs, kurš savulaik bija “Williams” līdzīpašnieks, paziņoja, ka Grūvā bāzētā komanda prasot pārāk daudz par Okona nolīgšanu. Arī varians ar “Mercedes” dzinēju subsidēšanu “Williams” vienībai maiņā pret Okona nolīgšanu vairs netiek izskatīts. Tā vietā Estebans Okons, kurš pēc Brazīlijas GP saņēma kritiku no Maksa Verstapena, varētu kļūt par “Williams” rezervistu, pildot līdzīgu lomu arī otrā “Mercedes” dzinēju komandā “Force India“.

“Estebans varētu kļūt par rezervistu “Force India” un varbūt arī “Williams” komandās,” paziņoja Toto Volfs. “Turklāt viņam nāksies ļoti daudz laika pavadīt simulatorā.”