Šodien 75 gadu dzimšanas dienu atzīmē viens no visu laiku stabilākajiem Formula 1 braucējiem Žaks Lafīts. 1986. gadā francūzis uzstādīja rekordu kā tolaik visvairāk F1 sacīkstes aizvadījušais autosportists, tomēr viņam bija iespēja šo sasniegumu padarīt vēl par vienu posmu garāku, ja vien nepiedzīvotu muļķīgu incidentu…

Sešu Grand Prix uzvaru ieguvējam panākumu laiks 1975. gadā vēl bija tikai priekšā. Tas pats sakāms arī par viņa pārstāvēto komandu, ko vadīja Frenks Viljams, tomēr jau savā pirmajā pilnajā sezonā Lafīts izcēlās ar otro vietu Vācijas Grand Prix. Sezonas noslēgums bija paredzēts Amerikā slavenajā Vatkinsglenas trasē.

Problēmas komandai sākās jau sestdien, kad Lafīts kvalificējās tikai 21. vietā, bet viņa komandas biedrene Lella Lombardi vēl trīs pozīcijas zemāk. Līdz startam Lafīts nemaz netika. Kā jau ierasts, braucēji ar redzes traucējumiem sacīkstēs neizmanto brilles, bet gan optiskās lēcas.

Īsi pirms kāpšanas savā formulā francūzis nolēma iepilināt sev acīs acu šķidrumu. Diemžēl acu šķidruma pudelīte atradās blakus ķiveres stikliņa tīrīšanas līdzeklim un Žaks paķēra nepareizo līdzekli. Tīrīšanas līdzekļa nokļūšana acīs izraisīja tik pamatīgu kairinājumu, ka nabaga sportists todien nebija spējīgs pabraukt. Zīmīgi, ka arī otra “Frank Williams Racing Cars” mašīna līdz startam nemaz netika, jo to piemeklēja transmisijas defekts.

Nākamajā sezonā Lafīts pārcēlās uz “Ligier” komandu, ar ko izcīnīja lielāko daļu no saviem panākumiem, tomēr ķibele Amerikā joprojām raksturojuma kā viens no visu laiku īpatnējākajiem iemesliem sacīkšu izlaišanai.