Poļu autosportists Roberts Kubica esot piekritis “Williams” komandas piedāvājumam un jau nākamsezon atgriezīsies F1 apritē kā pamatsastāva braucējs. Sagaidāms, ka oficiāls paziņojums tiks publiskots jau šajā nedēļas nogalē pirms Jasmarīnas trasē notiekošās Abū Dabī Grand Prix izcīņas.

Tas nozīmē, ka Kubica atgriezīsies sacīkstēs pēc astoņu gadu pārtraukuma, kad smagā negadījumā rallija sacensībās Andorā tika gūtas ļoti smagas rokas traumas. Kā zināms, Kubica bija viens no galvenajiem favorītiem uz vietu komandā jau šosezon, tomēr Klēras Viljamsas vadītā vienība nosliecās par labu Sergejam Sirotkinam un viņa dāsnajiem sponsoriem, bet vēl pirms tam poļu sportists aizvadīja testus arī ar “Renault” formulu.

Šīs sezonas laikā nepilnus 34 gadus vecais autosportists citos čempionātos nestartēja, taču aizvadīja piecas testu dienas un divas piektdienas treniņbraucienu sesijas pie “Williams” formulas stūres, un iemantojis plašu atzinību no faniem arī ārpus Polijas, kā arī citiem sacīkšu braucējiem. Vēl nesen “Ferrari” centās pārvilināt Kubicu savā nometnē, kad atbrīvojās simulatora braucēja vieta pēc Daņilas Kvjata līguma ar “Toro Rosso” komandu.

“F1LV

Ja nekas strauji nemainīsies, tad “Williams” komanda uz nākamo sezonu būs pilnībā nomainījusi savu sastāvu. Šogad tajā startē Lenss Strols un Sergejs Sirotkins, bet uz nākamo sezonu jau ir noslēgts līgums ar talantīgo britu Džordžu Raselu.

Ar septiņiem punktiem 20 sacīkstēs “Williams” ieņem pēdējo vietu 2018. gada Formula 1 konstruktoru kausā.