Vakardien Sanktpēterburgas Akadēmiskajā filharmonijā apbalvoti aizvadītā gada labākie autosportisti FIA rīkotajos čempionātos. Pie savas piektās Formula 1 čempiona trofejas tajā tika britu braucējs Luiss Hamiltons.

Hamiltons uz apbalvošanas ceremoniju ieradās mazliet apslimis, tomēr gatavs tajā piedalīties. “Sajūtas ir neaprakstāmas. Nākamais gads būs smags – sezonas kļūst arvien garākas. Nezinu, cik ilgi vēl turpināšu braukt, bet vismaz divi gadi pagaidām skan ļoti labi. Joprojām mīlu piedalīties sacīkstēs. Varbūt šis laiks būs vēl ilgāks. Kas to lai zin?

Jāpiebilst, ka šis ir jau ceturtais lielais apbalvojums, ko Hamiltons saņēmis šīs nedēļas laikā. “Mercedes” braucējs saņēma gada braucēja balvu ‘Autosport Awards’ pasniegšanas laikā, tika iebalsots par sezonas labāko braucēju F1 komandu vadītāju vērtībā, kā arī kļuva par dzīvnieku aizsardzības aktīvistu organizācijas ‘PETA’ (People for the Ethical Treatment of Animals) gada cilvēku.

Lielākā daļa kameru gan vakara gaitā bija pievērstas sezonas trešā ātrākā F1 braucēja Kimi Raikonena virzienā. Somu sportista klusais un rezervētais stils piektdienas vakarā bija pagaisis kā nebijis un vairākas reizes bija redzams, kā veterāns kārtīgi izbauda, iespējams, savu pēdējo FIA apbalvošanas ceremoniju.

Jāpiebilst, ka Formula 1 braucēji nebija vienīgie, kas saņēma savus apbalvojumus. Balvas tika pasniegtas F1, Formula E, WRC, World RX un WTCR gada trim labākajiem braucējiem un komandu čempionāta uzvarētājiem. Tikmēr FIA prezidents Žans Tods pirms ceremonijas tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, lai pārrunātu motorsporta attīstības vadlīnijas pasaules lielākajā valstī, kur no iepriekš minētajiem pieciem čempionātiem šogad sacīkstes risinājās vienīgi F1.

1 KOMENTĀRS

  1. Nu, bet loģiski – tikai šmigā jebkurš pasākums ir normāls pasākums! Tāpat, kā tikai avārijām bagāta sacīkste ir normāla sacīkste… Tāpat, ka tikai tā koheja spēle, kurā ir kautiņš, ir normāla spēle…