Četrpadsmitkārtējais Eiropas rallijkrosa čempions Kenets Hansens ar savu ģimeni strādā pie projekta, lai atgrieztos Pasaules rallijkrosa čempionātā 2019.gada sezonā ar savu privāko komandu.

Hanseni ar savu komandu startēja līdz pat 2017.gadam, kad tā pārtapa par “Peugeot” fabrikas komandu. Franču kompānija atbalstīja Hansenu vienību jau no 2014.gada un 2015.gadā tika izcīnīts komandu tituls. Bet pēc “Peugeot” aiziešanas Kenets Hansens ir uzsācis darbu, lai atgrieztos apritē ar privāto komandu.

“Man nepagāja pārāk daudz minūtes pēc “Peugeot” paziņojuma līdz es sāku izvērtēt iespējas,” paziņoja Kenets Hansens intervijā Motorsport.com. “Protams, rallijkross ir mūsu kaislība un tā ir lieta, ko mēs mākam darīt vislabāk. Mēs esam bijuši rallijkrosa elitē tik daudzus gadus un startēt nacionālajā vai par Eiropas līmenī nav pietiekami motivējoši. Mēs mērķējam uz Pasaules čempionātu. Laika trūkums šo uzdevumu padara sarežģītu, bet mēs mēģināsim.”

Peugeot-Hansen boss Kenets Hansens, Foto: Edgars Beļakovs
Peugeot-Hansen boss Kenets Hansens, Foto: Edgars Beļakovs

Projektā iesaistīti arī Keneta Hansena siena Sūzena un abi dēli – Kevins un Timijs. Pats Kenets atzina, ka, ja izdosies nodrošināt budžetu, tad efektīvākais veids startiem pasaules čempionātā ir ar divām automašīnām.

“Tas ir visefektīvākais veids un, ja to dara prātīgi, tad izmaksas ir kontrolējamas,” paziņoja zviedrs. “Mēs runājam ar “Peugeot Sports” par “Peugeot 208 Supercar” modeļa izmantošanu nākamajā sezonā. Arī viņiem ir izdevīgāk mašīnās saglabāt apritē. Turklāt mēs zinām tehnoloģijas un tas būtu visvieglākais ceļš.”