“Red Bull” motorsporta daļas padomnieks Helmuts Marko paziņojis, ka viņš ne reizi nopietni neesot apsvēris talantīgā vācu autosportista Mika Šūmahera jauno braucēju akadēmijai atšķirībā no konkurentiem “Mercedes” un “Ferrari”, kuri jau ilgāku laiku cīnās par septiņkārtējā F1 čempiona Mihaela Šūmahera dēlu.

Aizvadītajā sezonā Miks Šūmahers kļuva par Eiropas F3 čempionu, pārspējot “Red Bull” jauno braucēju akadēmijas talantu Danielu Tiktumu. Tā rezultātā Tiktums zaudēja cerību sakrāt F1 superlicencei nepieciešamos punktus un “Red Bull” piesaistīja reiz jau atbrīvoto Aleksandru Albonu.

Arī pats Šūmahers vēl nav pierādījis sevi pietiekami, lai tiktu pie superlicences, tomēr nākamsezon, startējot Formula 2 čempionātā, ir lieliskas izredzes to paveikt priekš 2020. gada sezonas.

“F1LV

“Viņš nekad nav bijis mūsu redzeslokā. Viņš tiek lieliski pieskatīts savā vidē, tādēļ neredzam iemeslu iejaukties,” stāsta Helmuts Marko, vienlaikus gan norādot, ka uzvaru sērija vasaras beigās esot bijusi iespaidīga. “Pārāk bieži gan neizdodas būt uz vietas. Izdevās ciešāk pasekot Makao Grand Prix. Tur viss gāja normāli.

Citāds noskaņojums ir “Ferrari” un “Mercedes” nometnēs, kurās daļu karjeras pavadīja Mika tēvs Mihaels. Toto Volfs un Mauricio Arivabene paslavējuši 19 gadus veco braucēju, norādot, ka viņam ir lieliskas izredzes kļūt par vienu no vadošajiem F1 braucējiem.

Mihaela Šūmahera bijušais cīņu biedrs Gerhards Bergers atzina, ka kairinājums redzēt leģendārā uzvārda atgriešanos motorsporta elitē esot pamatīgs. “Miks Šūmahers pēc diviem gadiem būs “Ferrari”. Vēl nezinu vai viņu motormājā vai Formula 1 mašīnā. Viņa sezonas otrā puse mani fascinēja. Ir dzirdēti viedokļi, ka viņš uzvarēja labākās tehnikas dēļ, taču viņš bija nepārspējams arī lietū. Viņam ir iespēja izaugt F2 čempionātā. Protams, katra sapnis ir pēc pāris gadiem redzēt viņu pie stūres mašīnām, ar kurām reiz sacentās viņa tēvs.”