Deviņkārtējais Lemānas 24 stundu ieguvējs Toms Kristensens un divkārtējais pasaules čempions rallijkrosā Johans Kristofersons kopīgiem spēkiem Meksikā notiekošajās čempionu sacīkstēs (Race of Champions) nodrošināja uzvaru nāciju kausā, finālā pārspējot Sebastiana Fetela un Mika Šūmahera pārstāvēto Vāciju.

Ziemeļu komandas spēks izpaudās jau grupas stadijā, kad Kristofersons uzvarēja abos savos braucienos. Kristofersonam tik viegli neklājās – dāņu veterāns sagriezās uz trases, vadot efektīvo “Stadium Super Truck” spēkratu, ļaujot uzvaru braucienā izcīnīt Lielbritānijas pārstāvim Deividam Kulthārdam. C grupā ziemeļu komandai tas bija vienīgais zaudējums.

Taču vēl pirms tam tika noskaidroti pusfinālisti A un B grupās. Pirmajā no tām Sebastiana Fetela un Mika Šūmahera labais sniegums nebija pārsteigums, tomēr mājas stadions lieliski palīdzēja meksikāņiem Estebanam Gutjeresam un Patrikam O’Vārdam, kuri no tālākas cīņas izslēdza francūžus. Pjēra Gazlī dalību sākotnēji vēlējās bloķēt viņa pārstāvētā “Red Bull” komanda, taču abi atrda kopsaucēju.

B grupā labākie izrādījās Brazīlijas pārstāvji Elio Kastronevess un Lukass di Grasi, tomēr panākums nenāca viegli, jo pamatīgu konkurenci izrādīja simulatoru zvaigznes Enzo Benito un Džeimss Baldvins, katrs izcīnot pa vienai uzvarai.

Abas Latīņamerikas komandas cīņu noslēdza pusfinālā, ļaujot finālā iekļūt Vācijas un Ziemeļu komandām. Jāpiebilst, ka Sebastians Fetels tikai sacensību dienā ieradās Meksikā un pēc uzvaras pusfinālā bija pārliecināts, ka tas bija tikai ceturtdaļfināls.

Fināls gan Fetelam neizdevās kā cerēts. Rallijkrosa mašīnā viņam izdevās izcīnīt vienu uzvaru pār Kristensenu, tomēr sekoja divas piekāpšanās un nāciju kausa aizstāvēšana nu gulās uz Mika Šūmahera pleciem. Jaunekļa cīņa ar līdz šim nepārspēto Kristofersonu bija īpaši cieša. Abu braucēju pirmais duelis noslēdzās ar tikai 0,02 sekunžu atstatumu par labu Šūmaheram. Arī otrais brauciens bija ļoti ciešs, jau atkal uzvaru atnesot Vācijai.

Titula noskaidrošana risinājās starp čempionu sacīkšu debitantu Miku Šūmaheru un pieredzējušāko šo sacīkšu braucēju Tomu Kristensenu. Pieredze ņēma virsroku un Šūmaheram neizdevās atkārtot sava tēva sasniegumu, kurš tieši kopā ar Fetelu nāciju kausu Vācijai izcīnīja 6 reizes.

Šī ir otrā reize Race of Champions vēsturē, kad par uzvarētājiem kļūst Ziemeļu komanda. 2014. gadā Barbadosā Kristensens kausu ieguva kopā ar Peteru Solbergu, kurš pērn bija Kristofersona komandas biedrs “Volkswagen” sastāvā pasaules rallijkrosa čempionātā.

Svētdien pl. 21:00 pēc Latvijas laika tiks noskaidrots uzvarētājs individuālajā ieskaitē. Plašāku informāciju par čempionu sacīkstēm meklē ŠEIT.