Čempionu sacīkstes jeb Race of Champions ik gadu pulcē spožākās motorsporta zvaigznes no visas plašās pasaules, ļaujot vienādās mašīnās spēkus salīdzināt dažādu čempionātu planētas ātrākajiem braucējiem, cīņu īpaši aizraujošu padarot ar veterānu, simulatoru zvaigžņu un vietējo braucēju līdzdalību, kā arī efektīvu šovu divu dienu garumā. Šajā nedēļas nogalē Race of Champions risināsies Brāļu Rodrigesu trasē, Meksikā.

Uzlikti pēdējie punkti uz ‘i’, un kļuvis zināms dalībnieku sastāvs, kā arī sacensību norises kārtība. Kā jau ierasts, sestdienā risināsies sacensības nāciju kausā, bet svētdiena tiks veltīta individuālajām cīņām.

Formāts nāciju kausā ir vienkāršs – komandas sadalītas 3 grupās, kur sacentīsies savā starpā. A grupas uzvarētāji pusfinālā tiksies ar labāko B grupas komandu, bet A grupas 2. vietas ieguvēji sacentīsies ar C grupas uzvarētājiem. Pusfinālu uzvarētāji savā starpā noskaidros 2019. gada Race of Champions nāciju kausa ieguvējus.

A grupā abas Meksikas komandas centīsies izmantot mājas stadiona priekšrocības, tomēr cīņa nebūs viegla – vācietis Sebastians Fetels šāda veida sacensībās allaž bijis spēcīgs. Šogad kopā ar viņu startēs citas RoC leģendas Mihaela Šūmahera dēls Miks, kamēr Francijas rindās debitēs Pjērs Gazlī, kuru jau nākamgad varēsim redzēt “Red Bull” F1 komandas sastāvā. No Meksikas braucējiem jāizceļ 2018. gada Indy Lights čempions Patrisio O’Vārds, kurš tikai 19 gadu vecumā sezonas pēdējā posmā ar devīto vietu debitēja IndyCar čempionātā.

B grupā par melno zirdziņu kļūs simulatoru zvaigžņu komanda, kuras braucējiem būs jāpielāgojas reālajām cīņām īstā sacīkšu trasē, nevis virtuālajā vidē. Par favorītiem uzskatāma Brazīlijas komanda ar trīskārtējo Indianapolisas 500 jūdžu brauciena uzvarētāju Kastronevesu un Formula E zvaigzni di Grasi.

C grupā sastopami vairāki šī pasākuma regulārie braucēji. ‘Mr. Lemāna’ Toms Kristensens apkopos spēkus ar rallijkrosā dominējušo Johanu Kristofersonu, kamēr britus pārstāvēs divi ļoti pieredzējuši autosportisti – Deivids Kulthārds un trīskārtējais WTCC čempions Endijs Priols. Aizraujoša būs šo divu Eiropas komandu spēkošanās ar IndyCar zvaigznēm Hanteru-Reju un Ņūgārdenu.

A grupa
Vācija Sebastians Fetels Miks Šūmahers
Meksika Estebans Gutjeress Patrisio O’Vārds
Infinitum Meksika Memo Rojass Benito Gerra
Francija Pjērs Gazlī Loīks Duvāls
B grupa
Brazīlija Elio Kastronevess Lukass di Grasi
Telcel Meksika Daniels Suaress Meksikas ROC uzvarētājs
Simulatoru zvaigznes Enzo Bonito eROC uzvarētājs
C grupa
Ziemeļi Toms Kristensens Johans Kristofersons
Lielbritānija Deivids Kulthārds Endijs Priols
ASV Raiens Hanters-Rejs Džozefs Ņūgārdens

Papildus 12 jau zināmajiem dalībniekiem individuālajā ieskaitē četras vietas paredzētas kvalifikācijas uzvarētājiem. Uz vietu A grupā pretendē Meksikas ROC uzvarētājs un Endijs Priols. Spēcīgajai B grupai centīsies pievienoties Loīks Duvāls un Elio Kastronevess, iespēju C grupā sacensties ar Fetelu un diviem Meksikas braucējiem sadalīs Memo Rojass un Miks Šūmahers, bet D grupā startēs eROC uzvarētājs vai Enzo Bonito. Katras grupas divi ātrākie braucēji nodrošinās iekļūšanu ceturtdaļfinālā, turpinot cīņu pēc zaudētāju izslēgšanas principa.

A grupa B grupa C grupa D grupa
Deivids Kulthārds Johans Kristofersons Sebastians Fetels Pjērs Gazlī
Toms Kristensens Lukass di Grasi Daniels Suaress Estebans Gutjeress
Patrisio O’Vārds Džozefs Ņūgārdens Benito Gerra Raiens Hanters-Rejs
Kval. uzvarētājs Kval. uzvarētājs Kval. uzvarētājs Kval. uzvarētājs

Informāciju par sacensību automašīnām meklē ŠEIT.

Sacīkšu pirmssākumi meklējami 1988. gadā, kad, godinot 1986. gadā Korsikas rallijā bojā gājušo Henri Toivonenu, kā arī atzīmējot 10 gadus kopš Pasaules Rallija čempionāta (WRC) pilotu kausa izveidi, uz kopīgām sacensībām tika uzaicināti visi astoņi braucēji, kas šai laikā (no 1979. līdz 1988. gadam) bija kļuvuši par čempioniem. Aptuveni dekādi vēlāk pasākums vēlējās iegūt plašāku atpazīstamību un tika pieaicināti arī braucēji no citām kategorijām. 1999. gadā tika ieviestas sacensības arī nāciju kausā.

Pērn uzvaru nāciju ieskaitē izcīnīja Vācija. Tiesa gan, šogad pasākumā nepiedalīsies ne Renē Rasts, ne Timo Bernards. Par uzvarētāju individuālajā ieskaitē kļuva bijušais Formula 1 braucējs Deivids Kulthārds. Citu gadu rezultātus ir iespējams aplūkot ŠEIT.

Lai gan Latviju no Meksikas šķir 8 stundu laika atšķirība, sacensības sāksies pietiekami laicīgi, lai pasākumu gan sestdien, gan svētdien varētu baudīt pl. 21:00 pēc Latvijas laika. Diemžēl neviens Latvijas TV kanāls sacensības tiešraidē neplāno translēt, tomēr abas dienas tās būs skatāmas ‘Sky Sports F1’ kanālā.