Foto: Meksikas GP

Vairums Grand Prix organizatoru izteikuši bažas saistībā ar Formula 1 īpašnieku ‘Liberty Media’ uzņemto kursu čempionāta attīstībā, galvenokārt, attiecībā uz TV translācijām maksas kanālos.

Nedēļas sākumā notika FOPA (Formula One Promoters’ Association – F1 posmu organizatoru asociācija) kopsapulce, kurā kā galvenā problēma tika izskatīta pāreja uz sacīkšu translēšanu maksas kanālos, kas samazina auditoriju pie ekrāniem, kā arī mazina vispārējo sabiedrības interesi par sporta veidu, tādā veidā liekot ciest arī biļešu pārdevējiem, kas cer aizpildīt izbūvētās tribīnes,lai kaut daļēji segtu rīkošanas izdevumus.

16 organizācijas biedru kopīgi parakstītajā publiskajā vēstulē arī izteikta neuzticība ‘Liberty Media’ darba stilam, jo saikne ar sacīkšu rīkotājiem dažādu jautājumu risināšanā ne tuvu nav tik cieša kā agrāk.

“F1LV

Tāpat tika skaidrots, ka jaunu posmu ieviešana un reklamēšana jāvirza pamatoti un pārdomāti, lai nenāktos ciest tiem posmiem, kas kalendārā atrodas ilgāku laiku. Šis punkts visvairāk attiecināms uz plānoto Maiami Grand Prix ieviešanu. Lai strauji palielinātu amerikāņu interesi par F1, ‘Liberty Media’ piedāvātie nosacījumi šī posma organizatoriem bijuši ļoti izdevīgi, ar ko nav mierā vairums pārējo posmu rīkotāju, kuriem par rīkošanas licenci vien jāmaksā vairākas reizes lielāka summa.

Pēc neoficiālas informācijas motorsport.com vietnē publicēta informācija, ka piecu posmu rīkotāji, kuri nav parakstījušies FOPA kopīgajā vēstulē, esot Krievijas, Japānas, Bahreinas, Ķīnas un Abū Dabī posmu organizatori.

Vēlāk gan Meksikas posma organizatori izplatīja publisku paziņojumu, ka vēstuli parakstījuši tikai tādēļ, lai solidarizētos ar citu posmu rīkotājiem, jo saprot, ka katra Grand Prix situācija ir atšķirīga. Meksikas Grand Prix, kas pēdējos gados pastāvīgi atzīts par vislabāk noorganizēto Formula 1 posmu, neesot nekādas problēmas ar ‘Liberty Media’ darbu un abu pušu attiecības esot ļoti labas.

Sergejs Vorobjevs, Krievijas GP organizatoru pārstāvis FOPA kritiku ‘Liberty Media’ virzienā gan nosaucis par bezzobainu, jo akcents likts uz sfērām, kur Čeisa Kerija vadītajai impērijai esot maza ietekme, turklāt FOPA neesot skaidrs rīcības plāns, kā uzlabot situāciju. Maiami posms vēl nemaz nav parādījies kalendārā, tādēļ esot pāragri apspriest šo situāciju, savukārt F1 veidola izmaiņas 2021. gadā jau tā radījušas pietiekami daudz nezināmā, lai vēl vairāk taustītos tumsā.

Tikmēr ‘Liberty Media’ priekštecis Bernijs Eklstons, kura darbību rezultātā 1970-tajos un 1980-tajos gados ļoti strauji pieauga posmu rīkošanas izmaksas, ir gatavs pārstāvēt FOPA intereses, meklējot kopsaucēju ar ‘Liberty Media’. Britu miljardieris norādīja, ka nevēlās pirms savas nāves redzēt, kā F1 slīgst krīzē.