Foto: McLaren

CEĻŠ UZ F1

Lai 19 gadu vecumā debitētu “McLaren” komandā, ar naudu vien nepietiek. Te gan jāmin, ka Norisam dzīvē teju viss tika teju vai uz paplātes pasniegts. Viņa tēva Adama bagātības mērāmas aptuveni 200 miljonu GBP vērtībā, bet motorsporta entuziasms palīdzēja dēlam Lando ātri vien uzsākt savu karjeru.

Norisa pirmā mīlestība nebija kartingi, bet gan motocikli. Tas netraucēja ‘iekavēto’ atgūt – karjera uzsākta 7 gadu vecumā, bet CIK-FIA organizētajā pasaules čempionātā kartingā 2013. gadā Lando kļuva par visu laiku jaunāko čempionu. Nevienam aktīvajam F1 braucējam šo virsotni nav izdevies iekarot (agrāk van der Gardem, Liuci, Trulli, Janam Magnusenam, Patrēzem).

“F1LV

Turpinājumā sekoja iespaidīga pāreja uz formulu čempionātiem. 2016. gadā Noriss aizvadīja pilnu sezonu trīs dažādos junioru čempionātos, iegūstot titulus katrā no tiem, bet pussezona britu F3 apliecināja, ka aizvadot visas sacīkstes, iespējams, trofeju kolekcija tiktu vēl vairāk papildināta. Gada laikā Noriss piedalījās 60 sacīkstēs, uzvarot 21 no tām.

“McLaren” F1 komanda ‘nocopēja’ jauno talantu, 2017. gada sākumā piesaistot viņu jauno braucēju programmai. Progress trasē neapstājās – debijas sezonā Eiropas F3 čempionātā ar “Carlin” tika pārtraukta “Prema” vienības dominance un viens no prestižākajiem tituliem tika iegūts vēl pirms Lando oficiāli drīkst dzert šampanieti.

Nākamais loģiskais karjeras solis – Formula 2. Tā bija ne tikai paša Norisa debija šai līmenī, bet arī viņa uzticamajai “Carlin” komandai pirmā pieredze šāda līmeņa sacensībās. Ieradušies uz pirmo posmu kā ‘melnie zirdziņi’, “Carlin” pārsteidza konkurentus ar dubultuzvaru. Noriss kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tā gan bija pirmā un pēdējā reize, kad viņam tas izdevās. Džordža Rasela “ART Grand Prix” deva prettriecienu, tomēr Norisa lielākais trumpis bija stabilitāte. Pēc Alonso paziņojuma pamest F1 un Stofela Vandūrna nespējas izrādīt nopietnu konkurenci komandas biedram Noriss arvien biežāk bija redzams oranžajā “McLaren” formulā piektdienas treniņos. F2 tituls palika neizcīnīts, taču tas nebija galvenais – “McLaren” pirmoreiz noslēdza līgumu ar tīneidžeri.

Foto: McLaren