Lietuvā bāzētā komanda “ES Motorsport” nolēmusi savu debiju pasaules rallijkrosa čempionātā aizvadīt ar pagājušās sezonas Eiropas čempionu priekšpiedziņas Super1600 klasē Roku Baciušku.

Super1600 klases titulu iepriekš guvuši arī abi populārākie Latvijas braucēji Reinis Nitišs un Jānis Baumanis. Baciuškam vēl ir tikai 19 gadu, līdz ar to jauno lietuvieti autosportā sagaida spoža nākotne. Debiju pasaules čempionātā viņš piedzīvos 5. un 6. aprīlī Jasmarīnā, AAE, kur uz starta stāsies ar “Škoda Fabia” spēkratu.

Baciuškas tautieša Ernesta Staponkus komanda testos veikusi vairāk kā 1000 kilometru, piesaistot pat tāda līmeņa braucēju kā Nasīrs Al-Atija (trīskārtējs Dakaras rallijreida uzvarētājs). Sezonas laikā “ES Motorsport” izmantos divas mašīnas, tomēr līgums ar otru braucēju vēl nav noslēgts. Staponkus atklāj, ka, visticamāk, par to kļūs nīderlandietis Kevins Abrings, kurš plašākai publikai labāk pazīstams kā rallija braucējs, nepilnu dekādi atpakaļ gūstot divas uzvaras JWRC klasē.

Rokas Baciuška: “Eiropas rallijkrosa čempionātā Super1600 klasē uzvarēju jau savā pirmajā pilnajā sezonā. Protams, negaidu, ka to izdosies atkārtot arī pasaules čempionātā, tomēr cīnīsimies par visaugstākajām vietām. Pirmajos posmos varbūt vēl nē, tomēr domāju, ka sezonas laikā varam pacīkstēties par vietu uz goda pjedestāla.

Ernestas Staponkus: “Savu mašīnu esam attīstījuši ar tik daudz dažādu braucēju palīdzību no vairākām kategorijām, ne tikai rallijkrosa. Beigās tomēr nolēmām sākt ar jaunu talantu no mūsu pašu dzimtenes. Pērn Rokas Baciuška uzvarēja Super 1600 klases Eiropas čempionātu. Esam droši, ka viņš spēs pacīnīties ar pasaules ātrākajiem braucējiem arī šosezon.

Pēc ilgākas neskaidrības ap leģendārās Hansenu ģimenes nākotni motorsportā šodien kļuvis zināms, ka arī brāļi Timijs un Kevins tomēr paliks pasaules čempionātā. Pērn beidzās “Hansen Motorsport” sadarbība ar “Peugeot” rūpnīcu, tomēr pēdējā brīdī dalībai pasaules čempionātam pieteikta “Hansen MJP” vienība, kas startēs ar “Peugeot 208” automašīnām. Sadarbība apvienos Keneta Hansena un Maksa Puhera vadītos projektus.

Timijs Hansens: “Kopš mūsu pēdējā starta Dienvidāfrikā novembrī ir sajūtas, ka ziema bijusi īpaši gara. Fantastiski, atgriezties pasaules čempionātā. Ilgāku laiku mēs nebijām droši, vai tas viss izdosies, tādēļ esmu ļoti atvieglots, ka varēsim startēt. Esmu sajūsmā. Aplūkojot līdz šim apstiprinātos braucējus un komandas, ir skaidrs, ka konkurence ir ļoti plaša. Jaunās trases piešķir papildus neprognozējamības faktoru, tomēr mums ir lieliska komanda. Mašīna ir lieliska un tajā jūtos ērti. Mūs gaida ļoti aizņemts gads, tomēr nevaru sagaidīt Abū Dabī posmu, kur redzēsim spēku samērus.”

Komandu var uzskatīt par īstenu ģimenes uzņēmumu, jo 14-kārtējais Eiropas čempions Kenets Hansens (Timija un Kevina tēvs) ieņems komandas vadītāja lomu, bet menedžera amatā strādā abu braucēju māte un Keneta sieva Sūzana.

Hansenu ģimene – Kenets, Kevins, imijs, Sūzana, Kanāda 2018, Foto: FIA World Rallycross